Pech Matkowskiego

15.08.2008
Słabiej ostatnio spisuje się na szybowcowych Mistrzostwach Świata Christoph Matkowski, reprezentujący Aeroklub Gliwice.
Pilot ze Śląska rywalizujący w Niemczech w klasie otwartej w środę zajął dopiero 26 miejsce, co spowodowało jego spadek w klasyfikacji generalnej. Niestety, w kolejnym dniu medalistę Mistrzostw Polski spotkało ogromne nieszczęście. Uszkodzeniu uległo skrzydło jego szybowca, w efekcie czego Matkowski musiał wymienić całą maszynę. Wiązało się to z dodatkowymi stratami czasowymi i czwartkowego startu nasz pilot tym bardziej nie będzie mile wspominał. Ostatecznie w gronie 35 pilotów zajął 31 miejsce i w „generalce” obecnie zajmuje dopiero 22 lokatę.
Na piątek zaplanowano ostatnie konkurencje MŚ, w sobotę natomiast odbędzie się oficjalne zakończenie zawodów.