Ósemka na czele

23.09.2008
Bardzo dobrze jak na razie poczynają sobie w rozgrywkach drugiej ligi hokeiści na trawie Ósemki Tarnowskie Góry. Tegoroczny spadkowicz wygrał drugie spotkanie i jest liderem rozgrywek.
W derbowym spotkaniu rozegranym w Siemianowicach Śląskich, występujący w roli gości laskarze z Tarnowskich Gór wygrali 2-1 z Mustangami Michałkowice. Pierwsi bramkę zdobyli co prawda gospodarze po trafieniu Michała Rudzińskiego, jednak w pierwszej połowie wyrównał jeszcze Piotr Śpiewok. Gola na wagę zwycięstwa po przerwie zdobył Dariusz Masłyka.

Inna drużyna z naszego terenu, Kolejarz Gliwice pokonała 5-2 Polonię Skierniewice. Do przerwy jednak nic nie wskazywało na wysokie zwycięstwo gliwiczan, którzy remisowali 2-2. Wskazówki trenera jednak poskutkowały i w drugiej połowie na boisko zobaczyliśmy lepiej i przede wszystkim skuteczniej grających gliwiczan. Trzy bramki w tym meczu zdobył Paweł Bereza, pozostałe dołożyli: Paweł Borek i Konrad Rembisz.

W tabeli drugiej ligi grupy B prowadzi ekipa z Tarnowskich Gór z kompletem punktów, przed Kolejarzem Gliwice, który ma cztery "oczka" na koncie. W weekend kolejne spotkania, swoje mecze rozegrają również pierwszoligowcy.