Opole - Tur 2-2

10.08.2008
Odra Opole zdobyła pierwszy punkt w tym sezonie. Andrzej Prawda, szkoleniowiec gospodarzy, miał po meczu ogromne pretensje do pracy sędziego Grzegorza Stęchłego.

Znów się nie udało. Sympatycy Odry liczyli, że po spotkaniu z Turem ich ulubieńcy będą mogli dopisać do swojego dorobku 3 punkty. Nic z tych rzeczy, choć początek był obiecujący. Marcin Józefowicz wykorzystał dośrodkowanie Marcina Rogowskiego i strzałem głową pokonał Witolda Sabelę.

 

Chwilę później Marcin Pontus umieścił piłkę w siatce, ale sędzia dopatrzył się faulu napastnika gospodarzy. - Interpretacja arbitra była absurdalna. Bramka została zdobyta w sposób jak najbardziej prawidłowy - grzmi Andrzej Prawda. Szkoleniowiec Odry wspomina jeszcze o co najmniej kilku sytuacjach, w których Grzegorz Stęchły sobie nie radził.

 

- Powiedzieć, że arbiter podyktował przeciw nam karnego z kapelusza to za mało. Dysponuję nagraniem z tego meczu i jeśli będzie trzeba, to pojadę do PZPN i je przedstawię. Rzadko wypowiadam się na temat pracy sędziów, ale piłkarska centrala jest zbyt poważną instytucją, by pozwalać temu panu prowadzić spotkania na poziomie I ligi - denerwuje się trener gospodarzy.

 

W drugiej połowie przez kilka chwil na prowadzeniu znaleźli się przyjezdni. Wtedy po raz kolejny dał o sobie znać Józefowicz. Doświadczony snajper wykorzystał sytuację sam na sam z golkiperem Tura. - Zamieniłbym te dwa trafienia na zwycięstwo - przyznaje napastnik jedenastki z Opola. - Zmierzyły się ze sobą drużyny o porównywalnej sile. Wynik jest sprawiedliwy, ale - moim zdaniem - sędzia utrudnił nam zadanie - uważa Józefowicz.

 

[b][/b]

[b]Odra Opole - Tur Turek 2-2 (1-1)[/b]

1-0 - Józefowicz, 17 min

1-1 - Hyży, 34 min (karny)

1-2 - Cichos, 67 min

2-2 - Józefowicz, 70 min

 

[b]Odra[/b]: Feć - Orłowicz, Ganowicz, Odrzywolski, Monasterski (46. Samba Ba) - Rogowski, Tracz, Copik (68. Surowiak), Piegzik - Pontus (46. Filipowicz), Józefowicz.

Trener Andrzej Prawda.

 

[b]Tur[/b]: Sabela - Grabowski, Imbiorowicz, Kiczyński, Derbich - Olszewski (84. Różycki), Pruchnik (89. Kubowicz), Hyży, Bieniek (81. Skokowski) - Łagiewka, Cichos.

Trener Włodzimierz Tylak.

 

[b]Żółte kartki[/b]: Piegzik, Filipowicz - Odrzywolski, Skokowski.

[b]Sędziował [/b]Grzegorz Stęchły (Jarosław).

[b]Widzów[/b]: 3000.

autor: Kamil Kwaśniewski

Przeczytaj również