Olbiński zostaje

07.08.2008
Mimo braku wyników Rakowa Częstochowa, w zespole nie dojdzie do zmiany na stanowisku szkoleniowca. - Nie ma mowy o rozstaniu z trenerem Robertem Olbińskim - deklaruje Waldemar Borkowski, prezes klubu.

Raków rozpoczął sezon w kiepskim stylu, bo od zdobycia zaledwie jednego punktu w dwóch meczach. We wczorajaszym starciu z Zagłębiem Sosnowiec próżno było szukać poprawy. Po kolejnej porażce wśród kibiców częstochowskiego klubu pojawiły się głosy domagające się zmiany na stanowisku szkoleniowca zespołu.

 

 - Szanujemy zdanie sympatyków klubu i na pewno nie będziemy go lekceważyć, ale nie ma mowy o rozstaniu z trenerem Robertem Olbińskim - zapewnia Waldemar Borkowski, prezes II-ligowca. - Oczywiście trudno być zadowolonym z postawy drużyny, skoro ta nie wygrywa, ale proszę spojrzeć na to z innej strony. Nasza kadra jest w przebudowie. Tworzą ją młodzi zawodnicy, którzy potrzebują czasu, by nabrać niezbędnego doświadczenia. Jestem spokojny o przyszłość tego zespołu. Robert Olbiński ma pełne zaufanie władz klubu.

 

Sternik Rakowa zdementował tym samym pogłosi mówiące, że Olbiński dostał przed meczem z Zagłębiem ultimatum:  4 punkty w dwóch najbliższych kolejkach albo pożegna się z posadą. - To bzdura. Niedopusczalnym jest, by działać w ten sposób - dodaje Borkowski.

autor: Kamil Kwaśniewski

Przeczytaj również