Okienko szeroko otwarte. "Kola" wróci do Katowic, Tabiś wyfrunie do I ligi?

23.01.2020

Wiele wskazuje na to, że Kamil Bętkowski po 3 latach wróci na Bukową. Lada dzień sprawa jego pozyskania z Gwarka Tarnowskie Góry powinna się wyjaśnić. Wiele wskazuje na to, że "GieKSę" opuści za to Kacper Tabiś. O młodzieżowca pyta I-ligowa Odra Opole.

Marcin Bulanda/PressFocus

Bętkowski, który swego czasu został nawet uznany w Katowicach "Odkryciem Roku", właśnie przy Bukowej stawiał pierwsze kroki w dorosłej karierze. W ekipie ówczesnego I-ligowca rozegrał 18 spotkań, przygodę z piłką musiał jednak kontynuować nieco niżej. Grał dla II-ligowców: Nadwiślanu Góra, Stali Stalowa Wola, Rozwoju Katowice i Górnika Łęczna, oraz rywalizujących szczebel niżej Stali Rzeszów i Wisły Sandomierz. 25-letni pomocnik ostatnie pół roku spędził w Gwarku Tarnowskie Góry, z którego - po pomyślnie zaliczonych testach - wkrótce powinien wrócić do "GieKSy". - Ta sprawa wyjaśni się w ciągu najbliższych godzin - słyszymy przy Bukowej.

Nieco dłużej mogą potrwać pertraktacje katowiczan z GKS-em z I-ligową Odrą Opole. Ich przedmiotem jest transfer Kacpra Tabisia. Opolanie, po tym jak sprzedali do Jagiellonii Białystok Bartłomieja Wdowika, dysponują gotówką, za którą muszą poszukać brakujących im w kadrze młodzieżowców. Jednym z ich celów jest Tabiś, któremu za pół roku i tak wygasa konktrakt w Katowicach. Wychowanek Sprintu Katowice, który w "dorosłym" Rozwoju Katowice debiutował jeszcze jako 16-latek, wiosną dla drużyny trenera Rafała Góraka rozegrał 12 ligowych spotkań. Za każdym razem pojawiał się na boisku z ławki rezerwowych. W kontekście jego przenosin do Opola w grę wchodzi transfer definitywny.

W środę w Katowicach kontrakt podpisał Maciej Dampc. 24-letni środkowy obrońca został wypożyczony z ekstraklasowego ŁKS-u na najbliższe pół roku. W ciągu ostatnich miesięcy w zespole trenera Kazimierza Moskala nie zagrał ani razu, wcześniej jednak regularnie występował w I-ligowej Bytovii. Klub znalazł sobie tymczasem Daniel Rumin. 22-letni napastnik, który na początku miesiąca otrzymał od GKS-u wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu, do końca obowiązującego go przy Bukowej kontraktu będzie występować - w ramach półrocznego wypożyczenia - w barwach II-ligowej Skry Częstochowa. 

autor: ŁM

Przeczytaj również