Oficjalnie: Mateusz Bogusz piłkarzem Leeds

29.01.2019

Mateusz Bogusz został wytransferowany z chorzowskiego Ruchu do angielskiego Leeds United. 17-letni pomocnik podpisał z liderem League Championship 2,5-letni kontrakt.

Łukasz Sobala/Press Focus

Dopięcie transferu Bogusza od dłuższego czasu zdawało się być wyłącznie formalnością. Brano go pod uwagę już latem, a udana jesień na II-ligowych boiskach tylko utwierdziła zainteresowane pozyskaniem pomocnika kluby w przekonaniu do jego wartości. 5 goli i asysta udokumentowały bardzo dobrą jesień piłkarza, na którego od początku sezonu mocno postawił trener Dariusz Fornalak.

Kto w budowie, kto w rozbiórce? Sprawdź jak śląscy ligowcy radzą sobie w zimowym okienku transferowym

Zimą konkretne zainteresowanie piłkarzem wykazywały dwa brytyjskie kluby: Brighton & Hove Albion i Leeds United. Piłkarz wybrał ofertę będącej blisko powrotu do Premier League ekipy z Elland Road. Ruch po krótkich negocjacjach zaakceptował propozycję Anglików, zaś Bogusz w poniedziałek pomyślnie przeszedł testy medyczne i dziś związał się z nowym klubem kontraktem, który będzie obowiązywać do czerwca 2021 roku.

17-letni Bogusz jest trzecim wychowankiem "Niebieskim" wytransferowanym w ostatnich latach do klubów z topowych lig europejskich. Zanim pomocnik Ruchu trafił do zespołu 3-krotnego Mistrza Anglii i dwukrotnego zdobywcy Pucharu UEFA, szlak na Wyspach przetarł mu Kamil Grabara, którego 3 lata temu ściągnął do siebie słynny Liverpool FC. Latem 2017 roku do akademii włoskiego Milanu przeniósł się z kolei Przemysław Bargiel.

autor: ŁM

Przeczytaj również