Nowy asystent w Rozwoju. Sztab szkoleniowy wzmocniony wychowankiem

27.02.2019

Na kilka dni przed wznowieniem zmagań w drugiej lidze, w Rozwoju Katowice doszło do jednej roszady na ławce trenerskiej. Do sztabu szkoleniowego drużyny został włączony Tomasz Wróbel – doświadczony pomocnik, który od kilku miesięcy pauzuje z powodu poważnej kontuzji. 36-latek zastąpi na stanowisku Rafała Bosowskiego.

Rafał Rusek/PressFocus

W trakcie swojej kariery Wróbel trzykrotnie reprezentował barwy klubu z Katowic – w latach 1999-2005, 2014-2016 oraz obecnie od rundy wiosennej sezonu 2017/2018. Oprócz wspomnianego Rozwoju, zawodnik występował jeszcze w GKS-ie Katowice, Rakowie Częstochowa oraz GKS-ie Bełchatów, w którym rozegrał 171 spotkań na poziomie Ekstraklasy. 

Podczas swojego trzeciego pobytu w klubie ze stadionu przy Zgody, Wróbel pomógł mu utrzymać się na szczeblu centralnym, a nowe rozgrywki rozpoczął od gola w zremisowanym spotkaniu z Elaną. Do piątej kolejki zawodnik nie opuścił ani minuty, ale w trakcie meczu z Siarką Tarnobrzeg nabawił się bardzo poważnej kontuzji. Pod koniec października pomocnik musiał poddać się zabiegowi rekonstrukcji więzadła krzyżowego i od tej pory nie pojawił się jeszcze na placu gry. 

Zawodnik pozostanie w kadrze drugoligowca na rundę wiosenną, ale od teraz będzie łączył obowiązki piłkarza z funkcją asystenta. 36-latek, posiadający licencję UEFA A, został włączony do sztabu szkoleniowego w miejsce Rafała Bosowskiego. Dotychczasowy asystent Marka Koniarka musiał opuścić ławkę trenerską z powodów zdrowotnych. – Trener Bosowski już od jakiegoś czasu miał problemy zdrowotne, wynikające również ze stresu. Nadszedł moment, w którym stało się to wręcz niebezpieczne, dlatego trzeba było podjąć wspólną decyzję, że na razie musi poświęcić chwilę, by zadbać o to, co jest najważniejsze. Nie wyłącza się całkowicie z pracy w klubie, ale w następnych tygodniach jego działania będą mocno ograniczone. Życzymy Rafałowi jak najszybszego powrotu do zdrowia – przyznaje na łamach strony internetowej klubu Marcin Nowak, wiceprezes Rozwoju.

Pozostali członkowie sztabu szkoleniowego pozostali na swoich stanowiskach. Tym samym pierwszym trenerem Rozwoju dalej będzie Marek Koniarek, natomiast funkcję asystenta wraz z Tomaszem Wróblem będzie pełnił Michał Majsner. 

źródło: własne/rozwoj.info.pl
autor: Piotr Porębski

Przeczytaj również