Mistrzostwa Śląska w FIFA 20: Podsumowanie i finałowy dwugłos

02.09.2020

Za nami I Mistrzostwa Śląska w FIFA 20. W turnieju wzięło udział 16 klubów, a na najwyższym stopniu podium stanął przedstawiciel Rozbark Bytom. Kolejne miejsca zajęli zawodnicy Rekordu Bielsko-Biala i Górnika Zabrze. 

W organizowanych przez portale SportSlaski.pl i SportoweBeskidy.pl I Mistrzostwach Śląska w FIFA 20 udział wzięło 16 klubów, które zostały podzielone na 4 grupy. Mecze w fazie grupowej odbyły się w sobotę. I tak awans do dalszej rundy z miejsc 2. i 3. uzyskali: Górnik Zabrze, Zapora Wapienica, Jeleśnianka Jeleśnia, KS Nierodzim, Koszarawa Żywiec, GKS Tychy, Rekord Bielsko-Biała oraz Drzewiarz Jasienica. Ruch Chorzów, Polonia Bytom, Rozbark Bytom i Rotuz Bronów, a więc zwycięzcy swoich grup, czekali już automatycznie w ćwierćfinałach. 

Jednym z ciekawszych meczów 1/4 z pewnością był pojedynek derbowy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Ruchem Chorzów. - Kilka lat temu braliśmy już udział w turnieju śląskich klubów. Wówczas wygraliśmy i teraz chcielibyśmy obronić tytuł. Wraz z Marcinem "MRN" Szczesem znamy swoją wartość i ufamy sobie. Na pewno Górnik Zabrze dysponuje mocnym przedstawicielem. Wiemy jednak, że możemy wygrać z każdym - mówił przed meczem Mateusz Zbieg, zawodnik "Niebieskich". Ostatecznie to Górnik okazał się lepszy, wygrywając 7:4. 

W półfinałach emocje zaczęły sięgać zenitu. Zabrzanie okazali się minimalnie słabsi od Rozbarku Bytom przegrywając 3:4, natomiast Rekord Bielsko-Biała po świetnym spotkaniu pokonał Polonię Bytom 2:1. Na mecz finałowy wszyscy obserwatorzy turnieju czekali zatem podekscytowani. Tym bardziej, że... nie udało się go zgodnie z planem rozegrać.

W 20. minucie spotkania Rekord objął prowadzenie 1:0 i zgoła nieoczekiwanie wystąpiły problemy techniczne z serwerem. Dwumecz dograno w poniedziałek, a lepszy okazał się Rozbark. Finał zakończył się wynikiem 5:4. Mniej goli oglądaliśmy w starciu o 3. miejsce, w którym Górnik Zabrze pokonał Polonię 2:1. 

Finałowy dwugłos: 

Dawid Kamiński (Rozbark Bytom): Poziom turnieju był bardzo zróżnicowany. Na swojej drodze trafiłem zarówno na zawodników, którzy od wielu lat grają na scenie, jak i graczy typowo amatorskich. Zwycięstwo zawsze jest moim celem i uważam, że z innym założeniem nie ma sensu przystępować do turnieju. Wiedziałem, że w I Mistrzostwach Śląska wystąpią dobrzy gracze, ale miałem świadomość, że jestem w stanie ich pokonać.

Oskar Rybarski (Rekord Bielsko-Biała): Turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Między innymi dlatego, że wśród 16 drużyn było aż 3 zawodników, którzy walczyli podczas Ekstraklasa Games o tytuł najlepszego gracza w Polsce. Ze swojej strony turniej oceniam bardzo dobrze. Pozostaje jednak lekki niedosyt po wyrównanym finale. Wiem, że mogłem go wygrać. 

Przypomnijmy, że gra toczyła się o atrakcyjne nagrody, w postaci sprzętu sportowego firmy JOMA oraz abonamentu na kawę dla klubów od firmy Tommy Cafe. Łączna pula wyniosła 6 500 złotych.

 

Wyniki I Mistrzostw Śląska w FIFA 20: 

 

Finał: 

Rekord Bielsko-Biała - Rozbark Bytom 4:5

 

O 3. miejsce: 

Polonia Bytom - Górnik Zabrze 1:2

 

Półfinały:

Górnik Zabrze - Rozbark Bytom 3:4

Polonia Bytom - Rekord Bielsko-Biała 1:2

 

Ćwierćfinały:

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 4:7

Rozbark Bytom - Jeleśnianka Jeleśnia 11:3

Polonia Bytom - Koszarawa Żywiec 5:4

Rotuz Bronów - Rekord Bielsko-Biała 2:3

 

Faza grupowa: 

Grupa A:

Koszarawa Żywiec - MRKS Czechowice-Dziedzice 2:2

Rekord Bielsko-Biała - Ruch Chorzów 2:2

Koszarawa Żywiec - Ruch Chorzów 1:7

Rekord Bielsko-Biała - MRKS Czechowice-Dziedzice 9:2

Koszarawa Żywiec - Rekord Bielsko-Biała 1:2

MRKS Czechowice-Dziedzice - Ruch Chorzów 2:13

 

Grupa B: 

Górnik Zabrze - Jeleśnianka Jeleśnia 10:1

Rozbark Bytom - Ruch Radzionków 18:2

Rozbark Bytom - Górnik Zabrze 2:0

Jeleśnianka Jeleśnia - Ruch Radzionków 8:2

Ruch Radzionków - Górnik Zabrze 1:13

Jeleśnianka Jeleśnia - Rozbark Bytom 3:7

 

Grupa C: 

KS Nierodzim - Rozwój Katowice 3:0

Rotuz Bronów - Zapora Wapienica 19:1

KS Nierodzim - Rotuz Bronów 0:4

Rozwój Katowice - Zapora Wapienica 0:3

Zapora Wapienica - KS Nierodzim 0:3

Rozwój Katowice - Rotuz Bronów 0:3

 

Grupa D: 

Drzewiarz Jasienica - GKS Tychy 5:6

Przełom Kaniów - Polonia Bytom 1:13

Przełom Kaniów - Drzewiarz Jasienica 6:9

GKS Tychy - Polonia Bytom 1:6

Drzewiarz Jasienica - Polonia Bytom 0:3

GKS Tychy - Przełom Kaniów 8:1

Przeczytaj również