"Niebiescy" otwierają transferowe okienko

18.01.2019

Lucjan Zieliński z III-ligowych rezerw Miedzi Legnica został pierwszym tej zimy wzmocnieniem chorzowskiego Ruchu. 21-letni pomocnik podpisał przy Cichej 2,5-letni kontrakt.

Łukasz Sobala/Press Focus

Zieliński pochodzi z Oławy, karierę zaczynał w tamtejszym MKS-ie, skąd przeniósł się do akademii Miedzi Legnica. Nigdy nie zadebiutował w pierwszej drużynie obecnego ekstraklasowicza, regularnie występował za to w jego rezerwach. Po udanym sezonie 2016/17, w którym zdobył 7 goli w 24 ligowych występach dostał szansę od występującego na szczeblu centralnym MKS-u Kluczbork. W II lidze rozegrał 26 spotkań, w większości z nich wychodząc na boisko w podstawowym składzie. Jego drużyna spadła jednak z ligi, a sam Zieliński, który podczas pobytu w Kluczborku na koncie zapisał 3 asysty, wrócił do macierzystego klubu.

Jesienią grający na lewym skrzydle zawodnik znowu był podstawowym graczem plasujących się w środku III-ligowej stawki rezerw Miedzi. Zagrał 16 spotkań, 4-krotnie wpisał się na listę strzelców. Teraz trafia do Chorzowa, gdzie zgodnie z umowa powinien spędzić najbliższe 2,5 roku. Kontrakt zawiera jednocześnie klauzulę, pozwalającą przedłużyć jego ważność o kolejne 12 miesięcy. 

 

autor: ŁM

Przeczytaj również