Nie dogadali się z Ruchem, więc zarobią na nim w Bytomiu

11.12.2014
19-letni Mariusz Malec mógł trafić do Ruchu Chorzów, ale zamiast w ekstraklasie, gra w III lidze i jest jedną z wyróżniających się postaci Polonii Bytom.
Rafał Rusek/Pressfocus
Malec został wypatrzony w UKS-ie Ruch Chorzów, z którym Polonia ma podpisany list intencyjny o współpracy. UKS nie mógł się porozumieć z Ruchem Chorzów SA, który kilka razy przymierzał się do sprowadzenia zawodnika, co wykorzystali bytomianie. Obrońca miał jeszcze ofertę z Rekordu Bielsko-Biała, ale zdecydował się na przejście na Olimpijską.

W tym sezonie zagrał w 20 meczach ligowych, w których zdobył dwie bramki. Mimo 19 lat, jest pewnym punktem obrony. Nic dziwnego, że już pojawiają się zapytania o tego piłkarza. - Mariusz podpisał trzyletni kontrakt i muszę stanowczo zaznaczyć, że w tym okienku transferowym nie chcemy go nigdzie puszczać - podkreśla rzecznik Polonii, Tomasz Stefankiewicz. - Obecność "Małego" jest niemal bezcenna - dodaje.

Jeśli zawodnik dalej będzie się rozwijał, jego sprowadzenie będzie "strzałem w dziesiątkę". Według "Sportu", obrońca trafił do Bytomia za... 500 złotych.
źródło: SPORT/SportSlaski.pl

Przeczytaj również