Nawrat show!

12.12.2015
Kibice futsalu w naszym kraju nie byli ostatnimi czasy rozpieszczani. Po przegranych eliminacjach do Mistrzostw Europy i do rywalizacji o przepustkę na Mistrzostwa Świata kibice mogli podchodzić z lekką obawą. Zwłaszcza, że Polacy pierwsze spotkanie w portugalskim turnieju - z gospodarzami - wyraźnie przegrali.
Łukasz Sobala/PressFocus
Decydujący jednak od początku wydawał się mecz piątkowy, z Rumunią. To między Polską a naszym piątkowym przeciwnikiem miała się rozstrzygnąć kwestia, kto zajmie drugie miejsce - pierwsze wszyscy zgodnie zarezerwowali dla Portugalii - i zagra w przyszłorocznych barażach. Faworytami byli nasi przeciwnicy, ale to Polacy zagrali fantastyczne spotkanie.

Biało - czerwoni wygrali 8:1, a spotkanie to zapadnie na długo w pamięci chociażby na postawę naszego bramkarza. Bartłomiej Nawrat w drugiej połowie - w momencie gdy Rumuni wycofali już bramkarza - zdobył trzy bramki kompletując tym samym hat - tricka! Oprócz bramkarza Rekordu Bielsko - Biała na listę strzelców wpisał się między innymi jego kolega klubowy, Rafał Franz.

Polacy drugie miejsce w turnieju mają już na wyciągnięcie ręki. Muszą w niedzielę, na zakończenie zmagań pokonać reprezentację Norwegii, która do tej pory nie zgromadziła na swoim koncie jeszcze ani jednego punktu.

Przeczytaj również