Multiszpil: 6 września

06.09.2015
Kilkanaście godzin temu zakończyliśmy relację z ostatniego meczu w ramach sobotniego szpila, a już mamy nowy dzień i nowe sportowe emocje. Jak zwykle będziemy wszędzie tam, gdzie grać będą śląskie zespoły. Zapraszamy na niedzielny Multiszpil!
Łukasz Laskowski/pressfocus.pl

21:13 Koniec meczu. To była rzeź niewiniątek.

SMS U20 Sosnowiec - GKS Tychy 1-19 (0-5, 0-8, 1-6)
1 : 19  Patryk Kogut - Maksim Kartoszkin - Josef Vítek 56:59

21:04 Może nie trzeba było strzelać tego jednego gola? Tym trafieniem młodzi hokeiści tylko podrażnili "Trójkolorowych", a ci w 2 minuty zdobywają cztery bramki i mamy już 1-19

21:01 Kolejne dwa gole dla GKS-u i po 55 minutach mamy 1-15.

20:53 GOOOOL DLA SMS! 1-13! Filip zdobywa bramkę dla gospodarzy! SMS zaczyna odrabiać straty. Czy zdążą?

20:26 Jaki jest sens wystawiania młodzieży na mecz z Mistrzem Polski. Chłopaki się załamią i zrażą do hokeja. Po drugiej tercji mamy 13-0

20:17 KONIEC MECZU, PEWNA WYGRANA JKH. Niestety, na koniec urazu doznał autor pierwszej bramki, Semrad, który zderzył się z rywalem tuż przed końcową syreną.

JKH GKS Jastrzębie - Nesta Mires Toruń 4-0 (1-0, 1-0, 2-0)
1-0 - Semrad - Danieluk, Plichta, 4:05 (5/4)
2-0 - Danieluk - Lukaczik, Plichta, 21:59
3-0 - Ł. Nalewajka, 49:15
4-0 - Ł. Nalewajka - Pastryk, Laszkiewicz, 53:20

Kary: 6-14 min.

Sędziował Maciej Pachucki.

20:10 GOOL, 4-0. Kolejny raz uderzał Łukasz Nalewajka i ponownie goście pomogli mu zdobyć bramkę. Plaskiewicz parkanem wbił krążek do siatki.

20:06 Na 10-0 trafia Bagiński

20:04 Minęło 6 minut drugiej tercji, a mamy już 9-0. Bramkę zdobył Ciura

GOL, 3-0! Co to była za bramka?! Łukasz Nalewajka uderzył spod bandy, a bramkarz podbił krążek do góry. Podsiadło chciał ręką przejąć krążek, ale... wpakował go do bramki. Kilka minut wcześniej goście zmarnowali rzut karny. Kalinowski trafił w słupek.

20:00 Prawdziwa rzeź...na 8-0 znów Kalinowski.

19:54 Druga tercja ledwo się rozpoczęła, a tyszanie już zdobywają kolejne gole. na 6-0 trafił Witecki, a na 7-0 Kalinowski.

19:46 Rozpoczęła się ostatnia tercja meczu w Jastrzębiu.

19:36 Koniec meczu w Puławach. Azoty wygrały wysoko i zasłużenie.

Azoty Puławy - Górnik Zabrze 38-28 (20-12)

19:35 Kolejna akcja duetu Kuzin-Rzeszutko i ten drugi po raz kolejny wpisuje się na listę strzelców

19:33 Już 4-0. Gola zdobywa Rzeszutko

19:31 Koniec drugiej tercji. JKH prowadzi 2-0.

19:22 Mistrzowie Polski w niespełna 30 sekund zdobywają dwa gole i po 11 minutach gry prowadzą 3-0. Drugiego gola zdobył Łopuski, a trzeciego Komorski

19:21 W innym zakończonym już meczu jednej ze śląskich drużyn hokejowych, sosnowieckie Zagłębie nie sprostało w Nowym Targu "Szarotkom", przegrywając aż 0-8.

Tym razem się jeszcze nie udało. Polonia poległa w Sanoku, tracąc aż trzy bramki w ostatniej tercji spotkania. Bytomianie pokazali się jednak z bardzo dobrej strony i zapewne jeszcze nie raz w tym sezonie będziemy mogli pisać o tej drużynie w samych pozytywach.

Ciarko PBS - TMH Polonia 4-3 (1-2, 0-1, 3-0)

4-3 – Breault, 57:25 min.

Ciarko PBS: Puurula, Skrabalak – Lipsbergs, Tuominen, Strzyżowski, Ouellette, Śliwiński – Sproule, Rąpała, Danton, Breault, Biały – Skokan, Demkowicz, Wilusz, Ćwikła, Kostecki – Olearczyk, Naparło, Bielec.

TMH Polonia: Landsman, Kraus – Cunik, Działo, Przygodzki, Słodczyk, Salamon – Owczarek, Stępień, Cgojews, Frączek, Dybaś – Falkenhagen, Kulik, Kłaczyński, Krzemień, Tomeczko – Uherek, Wieczorek, M.Mazur, D.Mazur.

Kary: 4 – 12 min.

Sędziował: Zbigniew Wolas

19:14 Spotkanie rozpoczęło się z małym opóźnieniem. Już po 86 sekundach meczu GKS Tychy prowadzi 1-0, a pierwszą bramkę w nowym sezonie zdobył Adam Bagiński

19:13 Puławianie wciąż utrzymują wysoką przewagę - 25-16. 20 minut do końca.

19:11 A wydawało się, że sukces jest już tak blisko. Gospodarze zwarli jednak szyki i właśnie wyszli na prowadzenie. 4-3 dla Ciarko. Gola zdobywa Breault.

19:00 I od razu mamy bramkę! Nie minęły nawet dwie minuty gry i Danieluk uderzeniem pod poprzeczkę podwyższa prowadzenie gospodarzy. 2-0!

19:00 GOOL! Dwa szybkie ciosy sanockiego zespołu i jest niestety 3-3. Tym razem podawał Ouellette, a strzelcem jest Strzyżowski.

18:58 Rozpoczęła się druga tercja meczu JKH - Nesta.

18:57 Budzi się jeszcze Ciarko. 10 minut przed końcem spotkania Travis Ouellette zdobywa drugiego gola dla byłych mistrzów Polski.

18:55 Już za chwilę początek meczu na Stadionie Zimowym. GKS Tychy na inaugurację sezonu zagra z zespołem juniorów SMS U20 Sosnowiec. U20 Tylko z nazwy, bo w kadrze zespołu są głównie zawodnicy z roczników 97-98. Wynik może dziś być bardzo wysoki. Oto składy zespołów :

SMS U20 : Studziński, Nowak – Wsół, Michałowski, Gościński, Skrodziuk, Bryk – Musioł, Chorążyczewski, Bichta, Goździkiewicz, Sroka – Zieliński, Nowak, Krężolek, Filip, Pelaczyk  - Makowski, Krok, Podlipni, Jarosz

GKS : Kosowski, Lewartowski – Bryk, Kotlorz, KLogut, Kartoshkin, Kolusz – Kolarz, Ciura, Witecki, Galant, Bagiński – Pociecha, Vitek, Łopucki, Rzeszutko, Kuzin – Jeziorski, Bepierszcz, Kalinowski, Komorski

18:46 Wystartowała ostatnia już tercja w Sanoku. Jeżeli bytomianie dowiozą do końca wygraną z Ciarko, będzie to niewątpliwie spora sensacja pierwszej kolejki spotkań Ekstraligi.

18:42 Przerwa jest także w Puławach. Debiut Mariusza Jurasika w roli trenera nie wygląda zbyt dobrze - do przerwy Azoty prowadzą 20-12...

18:41 Przerwa w Jastrzębiu. JKH skromnie prowadzi, choć gospodarze powinni mieć więcej bramek na koncie, bo ich przewaga była spora. Oby to się nie zemściło w kolejnych tercjach...

18:31 Przewaga puławian rośnie - po 20 minutach jest już 15-8...

18:24 GOOOOL!!! Salamon pokonuje Puurulę i mamy 3-1 dla niebiesko-czerwonych!

18:20 Gol dla JKH! Pierwszą bramkę dla jastrzębian w tym sezonie zdobył w 5. miucie Semrad, podczas gry w przewadze gospodarzy.

18:16 Swój pierwszy mecz w tym sezonie rozgrywają także szczypiorniści Górnika Zabrze. Pierwsze minuty wyrównane, jednak teraz gospodarze - Azoty Puławy - zaczynają odjeżdżać - po 12 minutach jest 9-6.

18:09 Mecz rozpoczęty i... od razu przerwany. Kibice wrzucili na taflę serpentyny.

18:07 Trwa druga tercja meczu w Sanoku. Rezultat nadal bez zmian - prowadzenie gości z Bytomia. Wyraźnie widać, że Polonia, po gruntownych zmianach organizacyjnych oraz sportowych, nie będzie już takim chłopcem do bicia, jak to miało miejsce podczas poprzednich rozgrywek.

18:05 Przez prezentację zawodników JKH, mecz rozpocznie się nieco później.

18:00 Mamy jeszcze dla was informację z Rudy Śląskiej, gdzie Gryfy rozgrywały pierwszy mecz w I lidze rugby na Burloch Arenie. Rudzianie pokonali Budowlanych Łódź 20-14, zdobywając decydujące punkty w doliczonym czasie gry!

17:58 Koniec potyczki Puszczy i ROW-u. Finalny wynik 3-0 stawia gości w coraz trudniejszej sytuacji. Droga do III ligi, powoli zaczyna zmieniać się w autostradę.

17:46 O 18:00 sezon rozpoczynają hokeiści z Jastrzębia. W jakim składzie rozpoczną bój z Nestą Toruń?

JKH: Zabolotny, Kreszimir Tomljenović - Pastryk, Górny, Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, Bordowski - Lukaczik, Semrad, Danieluk, Rostkowski, Plichta - Schejbal, Gimiński, R. Nalewajka, Jaworski, Kulas oraz Bigos, Matusik, Szczurek, Świerski.

Nesta: Plaskiewicz, Bojanowski - Skólmowski, Dzięgiel, Chrzanowski, Dołęga - Kamko, Zacharanka, Kalinowski, Kukuszin, Minge - Żyliński, Podsiadło, Strużyk, Kuchnicki, Winiarski oraz Huzarski, Husak, Wiśniewski, Bomastek.

17:43 Po pierwszej tercji bytomianie, trzeba przyznać dość niespodziewanie, prowadzą w Sanoku 2-1. Tymczasem ROW wciąż przegrywa z Puszczą 0-3.

17:36 GOOL! Polonia prowadzi 2-1. Goście wybronili się grając w osłabieniu i wkrótce skarcili hokeistów Ciarko.

17:26 GOOOOL! Szybkie wyrównanie niebiesko-czerwonych! Słodczyk do Przygodzkiego i jest już 1-1 w 9 minucie meczu.

17:23 GOL! Benjamin Breault zdobywa pierwszego hokejowego gola sezonu 2015/16. Ciarko prowadzi po bramce strzelonej w przewadze.

17:21 3-0 dla Puszczy. Brak słów :(

"Gladiatorzy" zaczęli drugą połowę meczu z Niepołomicach. Tymczasem w Sanoku hokejowa Polonia gra wraz z Ciarko w takich składach:

16:54 Za nami pierwsze 45 minut w Niepołomicach. ROW przegrywa dwoma bramkami i nie zanosi się bynajmniej na szybką poprawę tej sytuacji.

16:52 ROZWÓJ KATOWICE - Chrobry Głogów 0-1
 16:51 Koniec meczu w Katowicach. Zwycięstwo gości sprawia, że wracają na fotel lidera, natomiast Rozwój niestety pozostaje na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

16:49 Ilków-Gołąb z dystansu i mogło być 2-0 dla gości. Na posterunku jednak Soliński. Sekundy do końca spotkania
 16:43 2-0 dla Puszczy. Niestety zanosi się na czwartą w tym sezonie, ligową porażkę gości. Wynik podwyższa Adrian Gębalski.

16:35 Gielza z dystansu tuż obok bramki gości!!
 16:32 Zmiana w Rozwoju - Gielza za Wróbla
 16:28 Autorem gola dla gospodarzy jest, a jakże (!), Mateusz Broź. To już szóste trafienie tego zawodnika podczas bieżących rozgrywek.

16:23 Niestety źle zaczyna się dla rybniczan ich wyjazdowy mecz. Rywale "Gladiatorów" właśnie obejmują prowadzenie. Jest 1-0 dla Puszczy.

16:16 Rozpoczął się występ ROW-u. Oto składy drużyn:

Puszcza: Staniszewski – Furtak, Lepiarz, Czarny, Abramowicz – Broź, Kotwica, Gawęcki, Uwakwe, Mikołajczyk – Gębalski.

ROW: Kajzer – Krotofil, Janik, Grolik, Gojny – Mandrysz, Płonka, Nowak, Muszalik, Siwek – Dudziński.

16:12 Gospodarze wychodzili z szybką kontrą, którą jednak kończy za słabe podanie Wróbla na wysokości 16-stki.

16:11 Dobre kilka minut Rozwoju zniweczone jednak przez sędziego, który nie podyktował ewidentnego karnego dla gospodarzy.

16:01 II połowa meczu Rozwój Katowice - Chrobry Głogów rozpoczęta! Gospodarze bez zmian w składzie.

15:47 Koniec pierwszej połowy w Katowicach

15:44  GOL! Niekryty w polu karnym Michał Ilków-Gołąb wślizgiem pakuje piłkę do siatki gospodarzy. Rozwój - Chrobry 0-1

15:34 Już za dwadzieścia sześć minut początek rywalizacji w Niepołomicach, gdzie Puszcza podejmie rybnicki ROW. W barwach gospodarzy pojawi się zapewne Mateusz Broź - autor hattricka sprzed tygodnia, ze spotkania przeciwko bytomskiej Polonii.

15:24 Winiarczyk bliski był strzelenia gola bezpośrednio z rzutu wolnego! Wciąż jednak 0-0

15:22 Raul Gonzalez z dystansu, jednak obok bramki.
 15:16 Po nieudanym rogu dla Rozwoju równie nieudany kontratak wprowadzają piłkarze z Głogowa
 15:13 Nad stadionem zrywa się dosyć mocna ulewa. Z pewnością wpłynie to na jakość tego spotkania. Przed chwilą wykorzystali to zawodnicy Rozwoju wchodząc parę razy wślizgiem.

15:05 Mocny strzał z dystansu Krzysztofa Ziemniaka, jednak na posterunku bramkarz Rozwoju.

15:01 Skład Rozwoju: Soliński - Kopczyk, Mielnik, Menzel, Winiarczyk - Cholerzyński, Gonzalez, Tkocz, Wróbel, Balogun - Kozłowski

15:00 Zaczynamy mecz Rozwój Katowice - Chrobry Głogów!

14:40 Rozwój podejmuje dziś na własnym boisku Chrobry Głogów. Dla gospodarzy będzie to pierwszy mecz po zmianie szkoleniowca, jaka nastąpiła kilka dni temu. Marka Motykę zastąpił Mirosław Smyła.

18:00 - piłka ręczna - Azoty Puławy - Górnik Zabrze

14:30 Witamy Was w niedzielnym Multiszpilu! Zaczynamy dziś od wizyty na stadionie przy ulicy Zgody 28 w Katowicach, gdzie Rozwój zmierzy się z Chrobrym Głogów. Oprócz tego będziemy oczywiście również na innych arenach sportowych.
autor: własne