Multiszpil 22 sierpnia

22.08.2015
Sporo będzie się dziś działo z udziałem zespołów z naszego regionu. Ruch podejmuje beniaminka z Niecieczy, Podbeskidzie gra ze Śląskiem Wrocław, Zagłębie Sosnowiec gra bardzo trudny mecz z Arką Gdynia. Swoje mecze rozgrywają także nasi pierwszoligowcy z Katowic, a w drugiej lidze derby Śląska GKS Tychy - Polonia Bytom

21:25 Koniec meczu! GKS Tychy zasłużenie wygrywa w derbach Śląska

GKS Tychy - Polonia Bytom  2-1 (1-0)
1-0 Grzeszczyk, 24 min.
2-0 Radzewicz, 51 min.
2-1 Cempa, 89 min.

GKS : Florek - Górkiewicz, Boczek, Gancarczyk, Mączyński - Błanik(78' Duda), Glanowski, Bukowiec, Dymowski(83' Szczęsny), Radzewicz(90' Wodecki) - Grzeszczyk

Polonia : Gargasz - Trznadel(86' Mańkowski), Broniewicz, Malec, Grube(80' Michalak) - Zalewski, Krysian(56' Pączko), Lachowski, Michalik, Kutarba - Zieliński(67' Cempa)

Żółte kartki : Błanik, Bukowiec, Grzeszczyk, Mączyński - Broniewicz
Sędzia : Michał Grocki (Warszawa)

21:16 GOOOOL dla Polonii! 2-1! Fatalny błąd obrony GKS-u i Cempa pokonuje bramkarza. Jeszcze może być ciekawie.

21:02 Rekord frekwencji w II lidze! 8197 widzów ogląda dzisiejszy mecz. Takiej frekwencji mogą pozazdrościć niektóre ekstraklasowe zespoły!

20:53 Po golu na 2-0 na boisku już mniej się dzieje. Tyszanie kontrolują mecz, a Polonia chyba nie wierzy w odrobienie strat.

20:46 GOOOLGoncerz z karnego zdobywa czwartą bramkę i GieKSa prowadzi 5-1 !!!

20:44 GOOOL Poprawia chwilę później po dośrodkowaniu Jurkowskiego. 4-1 !

20:43 Adrian Frańczak strzela w poprzeczkę!

20:42 GOL! Piotr Giel wprowadzony kilkanaście minut wcześniej strzela bramkę dla MKS-u Kluczbork i GieKSa prowadzi juz tylko 3-1
  20:41 GOOOOL dla GKS! 2-0! Świetny początek 2 połowy w wykonaniu gospodarzy. Gola na 2-0 zdobywa Radzewicz

20:35 Trwa druga połowa w Katowicach. GieKSa kontroluje przebieg spotkania a Grzegorz Goncerz przed chwilą miał szansę na 4 gola. Obrońca zdążył jednak go zablokować.
  20:19 Koniec pierwszej połowy. Po golu GKS-u Polonia osiągnęła ogromną przewagę - miała aż 11 rzutów rożnych, ale Paweł Florek zachowuje czyste konto

20:13 Po golu Grzeszczyka goście zdominowali GKS. Polonia miała kilka doskonałych okazji ale świetnie w bramce spisuje się Florek

20:00 Zieliński zmarnował 100% okazje! Dostał piłkę na 5 metr i miał przed sobą tylko bramkarza, ale ten popisał się fantastyczną interwencją i GKS nadal prowadzi

19:55 GOOOL dla GKS! 1-0! Fantastycznym strzałem z powietrza popisał się Grzeszczyk i tyszanie zasłużenie prowadzą

19:55 Koniec na Ludowym! Zagłębie wygrywa 4-2! 3 punkty zostają u nas! Koniec relacji z Sosnowca. Dziękujemy Państwu za uwagę.

19:54 Koniec meczu Śląsk-Podbeskidzie. 1-1 kończy się spotkanie we Wrocławiu. Podopieczni Kubickiego mają 3 punkty. Dziękujemy za uwagę.

Koniec pierwszej części meczu w Katowicach. GieKSa już dawno nie schodziła w tak dobrych nastrojach na przerwę. Hat-trick Goncerza i mamy 3-0 w meczu z MKS-em Kluczbork

19:45 W Tychach po 15 minutach 0-0, ale mecz może się podobać. Dobre tempo i lekka przewaga gospodarzy

19:40 GOOOOOOOOL!!!! 4-2. Bramka dla Arki. Youssuff strzela drugą bramkę dla gdynian. Arka wciąż ma jednak aż dwa gole straty i tylko 10 minut do końca spotkania.

19:35 Podbeskidzie próbuje strzelić bramkę, ale nic z tego nie wychodzi. Bielszczanie jednak częściej są przy piłce niż Śląsk.

19:31 GOOOOOOL!!! 4-1. Pogrom w Sosnowcu! Martin Pribula dobija głową strzał Łukasza Matusiaka i sosnowiczanie pokazują gdzie jest miejsce Arki.

19:30 Rozpoczynają się derby Śląska GKS - Polonia!

19:23 GOOOOOOOOL!!!! Zagłębie wygrywa 3-1. Piękny strzał prostym podbiciem Michała Fidziukiewicza. To już jego trzecia bramka w tym sezonie.

GOOOOOOONCEEEEERZZZZZ!!!! Po zamieszaniu w polu karnym Goncerz pakuje piłkę w okienko bramki Pogorzelca! 2-0 !!
19:20 Zubas broni strzał Paixao! Nadal 1-1!

19:19 Karny dla Śląska. W karnych mamy remis...

19:15 W Tychach może paść dziś rekord frekwencji na szczeblu II ligi. Na mecz z Polonia bilety  na kilka godzin przed meczem wykupiło ponad 7000 kibiców. Obecny rekord należy do Pogoni Szczecin, która na meczu z Unią Janikowo zgromadziła 8000 widzów

19:13 GOOOL dla GieKSy! 1-0! Goncerz nawinął obrońcę MKS-u Kluczbork i uderzył nie do obrony!

19:10 Poprzeczka Bilińskiego! Po raz drugi już Podbeskidzie uratowane przez obramowanie bramki.

19:07 GOOOOOOOL!!! Sokół i 1-1! Pewnie wykorzystana jedenastka.

19:06 Karny dla Podbeskidzia! Demjan faulowany!

18:52 Nieco ponad pół godziny do rozpoczęcia derbów Śląska w Tychach. Oto składy w jakich wystąpią dziś drużyny GKS Tychy i Polonii Bytom :

GKS : Florek - Górkiewicz, oczek, Gancarczyk, Mączyński - Błanik, Glanowski, Bukowiec, Dymowski, Radzewicz - Grzeszczyk

Polonia : Gargasz - Trznadel, Broniewicz, Malec, Grube - Zalewski, Krysian, Lachowski, Michalik, Kutarba - Zieliński

18:37 GOOOOOOOOL!!! 2-1. Łukasz Matusiak! Bramka weekendu na Ludowym. Matusiak mimo asysty obrońców potrafił uderzyć zza pola karnego. Zrobił to na tyle precyzyjnie, że piłka wpadła w okienko bramki Arki. Przegrywali 0-1, wygrywają 2-1! Coż za comeback!

18:29 Nie zanosi się na to by bielszczanie mogli tu cokolwiek zdziałać. Podbeskidzie rzadko dochodzi pod bramkę Śląska, piłkarze źle się ustawiają i popełniają sporo błędów w defensywie. Śląsk prowadzi grę i zasłużenie prowadzi.

18:27 GOOOOOOOL!!!! 1-1. Zagłębie doprowadziło do wyrównania. Piękna akcja sosnowiczan, w której kluczową rolę odegrał Pribula, który odegrał piłkę piętką na skrzydle. Tam podanie dotarło do Ryndaka, który wziął na siebie obrońców, odegrał do Araka, a ten strzelił na pustą bramkę z 4 metrów.

18:17 GOOOOOOOOL!!!! 1-0. Robert Pich strzela bramkę na 1-0. Piękne podanie Flavio Paixao, który miękką wrzutką minął linię obronną Podbeskidzia. Pichowi nie pozostało nic innego jak pokonać Zubasa.

18:16 Fabisiak broni bardzo groźny strzał Siemiaszki. Sosnowiczanie się bronią przed stratą drugiej bramki.

18:15 Ależ sytuacja! Danielewicz uderzył mocno z pola karnego i tylko poprzeczka ratuje Górali przed stratą bramki. Akcja wrocławian zaczęła się od straty Kato.

18:11 We Wrocławiu pierwsza klarowna sytuacja. Kamil Biliński był bliski pokonania Zubasa, ale litewski bramkarz dobrze odczytał intencje napastnika gospodarzy i wyłapał futbolówkę.

18:06 GOOOOOOL!!!! 0-1. Sosnowiczanie już przegrywają. Świetne otwarcie gdyńskiej Arki. Vinicius zagrał do Nalepy, który minął biernych obrońców Zagłębia i precyzyjnym uderzeniem w okienko bramki zdobył gola numer jeden w tym spotkaniu.

18:02 Zagłębie rozpoczyna mecz na Ludowym.

18:00 We Wrocławiu już po pierwszym gwizdku. Dziś Podbeskidzie z kapitanem, Markiem Sokołowskim w składzie. Frekwencja na stadionie Śląska bardzo niska. Zaledwie kilka tysięcy kibiców.

17:47 A w takim zestawieniu zagrają Podbeskidzie i Śląsk=:

Śląsk: Pawełek - Pawelec, Celeban, Kokoszka, Dudu Paraiba - Hołota, Hateley - Paixao, Danielewicz, Pich - Biliński

Podbeskidzie: Zubas – Sokołowski, Kolczak, Nowak, Adu – Kowalski, Deja, Kato, Janić, Chmiel – Szczepaniak

17:45 Mamy składy na mecz w Sosnowcu.

Zagłębie: Fabisiak – Sierczyński, Sołowiej, Markowski, Ninković – Ryndak, Matusiak, Dudek – Fidziukiewicz, Arak, Pribula

Arka: Jałocha – Socha, Alan, Sobieraj, Warcholak – Nalepa, Łukasiewicz, Vinicius, Siemaszko, Renusz – Abbott

17:23 Koniec meczu! Ruch w drugiej połowie zdominował beniaminka i w świetnym stylu wygrał 4-1!

Ruch - Termalica  4-1 (1-1)
1-0 Visnakovs, 14 min.
1-1 Kędziora, 32 min. (głową)
2-1 Lipski, 53 min.
3-1 Gigołajew, 85 min.
4-1 Lenartowski, 93 min.

Ruch : Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Szyndrowski - Zieńczuk, Surma, Iwański(90' Lenartowski), Lipski, Mazek(84' Gigołajew) - Visnakovs (46'Stępiński)

Termalica : Nowak - Fryc, Stano, Sołdecki, Ziajka - Drozdowicz, Pleva(76' Licka), Babiarz(76' Kupczak), Foszmańczyk(46' Biskup), Plizga - Kędziora

Żółte kartki : Grodzicki -  Kędziora, Babiarz, Pleva
Czerwone kartki : Gigołajew - Ziajka
Sędzia : Paweł Raczkowski (Warszawa)

17:20 GOOOOOOL dla Ruchu! 4-1! Nieciecza "rozklepana". Akcja Surmy i Stępińskiego zakończona strzałem z najbliższej odległości Lenartowskiego

17:17 Dwie czerwone kartki! Za bójkę z boiska wyrzuceni Ziajka i Gigołajew

17:15 GOOOOOOL dla Ruchu! 3-1! Gigołajew tuz po wejściu na boisko zdobywa gola płaskim strzałem

17:01 Ruch dominuje na boisku. Goście zamknięci na własnej połowie, wydaje się, że kolejny gol dla Ruchu jest tylko kwestią czasu

16:53 Kolejna dobra akcja Mazka zakończona dośrodkowaniem na głowę Stępińskiego, ten nie trafił jednak w bramkę.

16:49 Chorzowianie po zdobyciu gola na 2-1 dążą do podwyższenia rezultatu

16:40 GOOOOOL dla Ruchu! 2-1! Bramka STADIONY ŚWIATA! Lipski popisał się fantastycznym strzałem z ok 30m w samo okienko bramki Nowaka!

16:34 Boisko w przerwie opuścił strzelec bramki dla Ruchu Visnakovs, a w jego miejsce wszedł Stępiński

16:31 Rozpoczynamy drugą połowę.

16:15 Koniec pierwszej połowy. "Niebiescy: byli drużyną zdecydowanie lepszą, lecz nadziali się na kontrę "Słoników" i do przerwy mamy remis

16:12 Ruch kontroluje grę, spokojnie wymienia podania, a goście nastawili się na grę z kontry

16:02 Gol dla Termalici 1-1! Kędziora głową umieszcza piłkę w lewym dolnym rogu bramki Ruchu

15:44 GOOOOOL dla RUCHU! 1-0! Świetna akcja Mazka prawą stroną, Młody skrzydłowy wycofał na 15 metr do Visnakowska, a ten potężnym strzałem pokonuje bramkarza.

15:40 W odpowiedzi dobra akcja Ruchu! Zieńczuk dośrodkował na głowę Visnakovsa, lecz ten minimalnie przestrzelił

15:33 Pierwsza doskonała okazja dla gości! Drozdowicz przedarł się prawą stroną i wyłożył piłkę na 5 metr do Kędziory, który uderzył wprost w Putnockiego

15:30 Rozpoczynamy mecz!

15:00 Kibice Termalici zameldowali się w Chorzowie. Wydaje się, że stawili się w większej liczbie niż kibice np. Podbeskidzia

14:45 Są niespodzianki w składzie Ruchu!

Ruch : Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Szyndrowski - Zieńczuk, Surma, Iwański, Lipski, Mazek - Visnakovs

Termalica : Nowak - Fryc, Stano, Sołdecki, Ziajka - Drozdowicz, Pleva, Babiarz, Foszmańczyk, Plizga - Kędziora

14:30 "Niebiescy" po porażce w Białymstoku mieli kilka dni na regenerację i wierzymy, że w dzisiejszym meczu piłkarze Waldemara Fornalika pokażą dobry futbol i zgarną 3 punkty

autor: SportSlaski.pl