Multiszpil: 13 września

12.09.2015
Dziś wielki dzień dla śląskich zespołów. Szczególnie dla tych z piłkarskiej Ekstraklasy. Przed nami kolejne Wielkie Derby Śląska, lecz nim do nich dojdzie gliwicki Piast może jeszcze bardziej umocnić się na pozycji lidera rozgrywek. I oby tak właśnie się stało.
Rafał Rusek/pressfocus.pl

19:50 KONIEC MECZU!

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze 1-0 (1-0)
1-0 - Oleksy, 43 min

Ruch: Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Oleksy - Mazek (81. Podgórski), Urbańczyk, Surma, Lipski (90. Setla), Zieńczuk - Stępiński (84. Lenartowski). Trener: Waldemar Fornalik.

Górnik:  Kasprzik - Słodowy, Szeweluchin, Danch, Kosznik - Kwiek, Grendel (76. Przybylski) - Madej, Gergel, Janota (76. Dźwigała) - Korzym (67. Jeż). Trener: Leszek Ojrzyński.

Żółte kartki: Stępiński - Słodowy.
Sędziował Tomasz Musioł (Kraków).

19:49 Ostatnie sekundy. Górnik gra na aferę.

19:45 Do końca 5 minut. Ruch prowadzi i oddalił grę od własnej bramki.

19:37 W ostatnich minutach Górnik osiągnął sporą przewagę.

19:35 Dośrodkowanie Jeża w pole karne Ruchu i Danch z dwóch metrów trafia w poprzeczkę.

19:30 Znów doskonała okazja Ruchu. Lipski zamiast podać do lepiej ustawionego Stępińskiego, zdecydował się na strzał i bramkarz Górnika sparował jego strzał na rzut rożny.

19:23 Ojrzyński dziś bardziej niż na grze swojego zespołu, skupia się na arbitrze technicznym.

19:19 W odpowiedzi Górnik stworzył najlepszą okazję w tym meczu. Korzym z bliska mocno uderzył, ale "Puto" fantastycznie broni.

19:17 To powinno być 2-0! Zieńczuk dostał idealną piłkę na 15. metr, ale uderzył w środek i Kasprzik obronił.

19:06 Kosznik z dystansu próbował zaskoczyć Putnocky'ego, ale Słowak w świetnym stylu obronił jego strzał.

19:04 Rozpoczęła się druga połowa.

18:47 Przerwa. Ruch zasłużenie prowadzi.

18:43 GOL DLA RUCHU! OLEKSY! Po rogu Lipskiego, głową przedłużył Grodzicki, a z bliska piłkę - po wielkim błędzie Słodowego - do bramki pakuje Oleksy.

18:41 Ależ bomba Lipskiego! Kasprzik z trudem odbił piłkę.

18:32 W ostatnich minutach na boisku więcej walki wręcz niż gry w piłkę...

18:25 KONIEC MECZU. Górnik Zabrze - PGU-Kartina TV Tyraspol 36-25 (21-13). W dwumeczu 76-50. Nokaut! W kolejnej rundzie "Trójkolorowi" zmierzą się z ZTR-em Zaporoże, dobrymi znajomymi śląskiej drużyny.

18:22 Bardzo ładna akcja Ruchu zakończona strzałem Zieńczuka. Doświadczony pomocnik uderzył w środek bramki i Kasprzik nie miał problemów z obroną strzału.

18:22 Do Końca meczu szczypiornistów Górnika zostało kilka minut. 33-23 dla zabrzan.

18:17 Teraz do głosu doszli chorzowianie. Najpierw groźnie lecz minimalnie niecelnie uderzył Stępinski, a chwilę później Danch ofiarnie zablokował strzał Zieńczuka

18:07 Początek meczu lepszy w wykonaniu gości. Zabrzanie oddali już dwa strzały na bramkę Putnockiego

18:01 Ten handballowy Górnik prowadzi 26-17. Teraz byleby się zbytnio nie zmęczyć i nie złapać kontuzji przed środowym meczem ligowym...

18:00 Rozpoczynamy WDŚ!

17:53 Kolejna kara dla Górnika - dokładnie dla Piątka - i po raz kolejny Mołdawianie nie wykorzystują jej, by zbliżyć się do zabrzan. 23-14.

17:52 W ostatniej chwili mamy zmianę w składzie Górnika. Kontuzji na rozgrzewce doznał Radosław Sobolewski i w jego miejsce wystąpi Aleksander Kwiek

17:40 Trybuny już pełne! Kibice gotowi do meczu. 104 Wielkie Derby Śląska rozpoczynają się za 20 minut!

17:36 Przerwa. 21-13. Zapowiada się kolejny pogrom.

17:28 Na osiem minut przed przerwą szczypiorniści Górnika prowadzą 15-11. Goście nie wykorzystują nawet gier w przewadze. Kary dostali już Kryński i Daćko.

17:25 Koniec zwycięskiej passy Piasta. Po pięciu wygranych meczach gliwiczanie muszą przełknąć „gorzką pigułkę” w Szczecinie. Dobija ich Jarosław Fojut bramką, która może śmiało zostać uznana najpiękniejszym golem Ekstraklasy w całym sezonie 2015/16.

Pogoń – Piast 3-1 (1-1)

0-1 – Żivec, 8 min.
1-1 – Zwoliński, 43 min.
2-1 – Zwoliński, 63 min.
3-1 – Fojut, 82 min.

Pogoń: Kudła – Rudol, Czerwiński, Fojut, Danielak – Przybecki (58. Dwaliszwili), Matras, Rafał Murawski, Akahoshi (90+1. Murayama), Małecki (85. Listkowski) – Zwoliński.

Piast: Szmatuła – Pietrowski (77. Mokwa), Osyra, Korun, Hebert, Mraz – Murawski, Vacek, Żivec (85. Angielski) – Badia (66. Bariszić), Neszpor.

Żółte kartki: Listkowski

Sędziował: Marcin Borski

17:25 Mamy składy na Wielkie Derby Śląska!

Ruch : Putnocky - Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Oleksy - Mazek, Urbańczyk, Surma, Lipski, Zieńczuk - Stępiński
Górnik :  Kasprzik - Słodowy, Szeweluchin, Danch, Kosznik - Madej, Sobolewski, Gergel, Janota, Grendel - Korzym

17:16 Trener PGU-Kartina TV Tyraspol wziął czas przy stanie 9-6 dla Górnika. Podobnie jak wczoraj, w dobrej formie jest Buszkow.

17:11 ALEŻ GOL FOJUTA! Szmatuła przelobowany z kilkudziesięciu metrów! Czy to już gwóźdź do trumny Piasta w dzisiejszym meczu?

17:10 Od momentu utraty drugiego gola Piast jakoś nie potrafi odnaleźć swojego stylu gry. Pogoń zdominowała w tej chwili mecz i nie wydaje się by miała zamiar oddać inicjatywę.
Vacek strzelał, ale zbyt słabo by zaskoczyć Kudłę.

17:08 W Zabrzu trwa drugi mecz I rundy Pucharu EHF. Przypomnijmy, że Górnik już wczoraj praktycznie zapewnił sobie awans do kolejnej fazy, wygrywając 40-25. Jak będzie dzisiaj? Po 4 minutach jest 4-2 dla śląskiej drużyny.

17:04 Teraz próbował Murawski. Znowu z daleka i znowu dobrze broni golkiper Piasta.

17:02 Małecki huknął z dystansu i tylko Szmatuła mógł teraz uratować "Piastunki", parując to uderzenie na róg.

17:00 Hebert głową do Neszpora, ale Czech minimalnie spóźniony. Wciąż 2-1 dla rywali Piasta.

16:53 Trzeba oddać Rafałowi Murawskiemu co jego. Świetnie rozegrał tą akcję były reprezentacyjny pomocnik i Zwoliński daje prowadzenie gospodarzom.
Trzeba przyznać, że od początku drugiej połowy zanosiło się na tego gola.

16:43 Soczyste uderzenie z dystansu Radosława Murawskiego. Niestety w sam środek bramki Kudły.

16:36 Zaczynamy drugą połowę. Czy Piast zdominuje Pogoń i wygra po raz szósty z rzędu w lidze?

16:19 Koniec pierwszej połowy w Szczecinie. Piast prowadził po bramce Żiveca i wyraźnie kontrolował grę. Wówczas zupełnie niespodziewanie Matras zgrał piłkę głową do Zwolińskiego więc po 45 minutach mamy remis.

16:15 Nie zanosiło się na taki przebieg wydarzeń, ale mamy 1-1. Strzelcem bramki najskuteczniejszy snajper Pogoni - Łukasz Zwoliński.

16:04 Była teraz szansa dla Pogoni. Przybecki przestrzelił w dogodnej sytuacji.

16:00 To nie jest jakieś wybitnie fantastyczne widowisko. Piast robi swoje, gra jak nas do tego powoli zdążył już przyzwyczaić, a gospodarze zupełnie nie potrafią sobie z tym poradzić. Widać też duży respekt "Portowców" wobec lidera rozgrywek.

15:52 W odpowiedzi Pietrowski w ostatniej chwili sprzątnął sprzed nosa piłkę Małeckiemu.

15:50 Mogło być 2-0 dla gości. Żivec uderzył minimalnie obok słupka.

15:39 GOOOOOL!!! Fantastyczna asysta Vacka. Ten człowiek widzi wszystko! Żivecovi pozostało jedynie dopełnić formalności. 1-0 dla lidera Ekstraklasy.

15:34 Badia w słupek po błędzie Danielaka. Ależ mogło być otwarcie Piasta!

15:26 Frączczak, Dwaliszwili i Lewandowski jednak nie znaleźli się w wyjściowym składzie szczecinian. Zamiast nich zobaczymy Przybeckiego, Danielaka oraz Rudola.

15:14 "Portowcy" wciąż ze swym szkoleniowcem prowadzącym zespół z... trybun. Czesław Michniewicz jeszcze musi odcierpieć za dyskusje z arbitrem więc nie siedzi na ławce rezerwowych gospodarzy.

14:49 Względem naszych przewidywanych zestawień mamy jedną zmianę w Piaście – zamiast Bariszcia od pierwszej minuty zagra Badia.

14:23 Przewidywane składy z nadchodzącego spotkania w Szczecinie:

Pogoń: Kudła – Frączczak, Czerwiński, Fojut, Lewandowski – Akahoshi, Matras, Rafał Murawski, Dwaliszwili, Małecki – Zwoliński.

Piast: Szmatuła – Pietrowski, Osyra, Korun, Hebert, Mraz – Murawski, Vacek, Żivec – Bariszić, Neszpor.

10:21 Na stadionie im. Krygiera może się dzisiaj pojawić równocześnie na placu gry aż trzech... Murawskich. Były reprezentant Polski - Rafał to jeden z liderów Pogoni. Radosław jest kapitanem Piasta, a w barwach "Portowców" może jeszcze zagrać Sebastian. Żaden z nich nie jest związany z drugim, jakimikolwiek więzami rodzinnymi.

00:01 Gliwiczanie już w piątek pojechali do Szczecina i dzisiaj zechcą podtrzymać serię pięciu wygranych meczów z rzędu.
Jeżeli pokonają, niepokonaną jeszcze w tym sezonie Pogoń na jej terenie, przewaga "Piastunek" nad grupą pościgową wzrośnie aż do dziewięciu punktów!

autor: własne