Mistrzowski żużel w Chorzowie. Niesamowity Duńczyk, świetny Woryna

15.09.2018
Duńczyk Leon Madsen z kompletem punktów wygrał na Stadionie Śląskim czwartą rundę indywidualnych mistrzostw Europy, dzięki czemu zdobył tytuł najlepszego żużlowca "Starego Kontynentu". Trzecie miejsce w dzisiejszych zawodach zajął Kacper Woryna.
Marcin Karczewski/Press Focus
Madsen przed chorzowskim turniejem miał cztery punkty przewagi nad Jarosławem Hampelem. Polak musiał więc odrabiać, ale dzisiaj nie było mocnych na Duńczyka, który wygrał wszystkie swoje biegi w fazie zasadniczej turnieju i już po czterech ściganiach zapewnił sobie mistrzowski tytuł. Hampel z kolei zaklepał sobie srebrny krążek tuż przed barażem o finał.

Świetnie spisywał się Kacper Woryna. Zawodnik ROW-u Rybnik zdobył w pięciu biegach 12 punktów i to on obok Duńczyka automatycznie awansował do finału. Z barażu promocję do najważniejszego biegu dzisiejszego turnieju wywalczyli Hampel oraz Antonio Lindbaeck.

W finale kapitalnie wystartował Woryna, ale sędziowie powtórzyli bieg za ruszenie zanim do góry poszła taśma startowa. Duńczyk został ukarany ostrzeżeniem, ale to nie wpłynęło negatywnie na nowego mistrza, który prowadził od samego startu aż do mety. Lindbaeck początkowo walczył z Woryną o drugie miejsce, ale ostatecznie Szwed dojechał za Madsenem. Woryna dojechał trzeci, tuż przed Hampelem.

Madsen wygrał więc wszystkich sześć biegów, w których startował. Duńczyk w całych mistrzostwach zdobył 
56 punktów, o 11 więcej od Hampela. Brązowy medal wywalczył Brytyjczyk Robert Lambert, mimo że nie awansował do wielkiego finału.

4. Finał Tauron SEC w Chorzowie
1. Leon Madsen (18 pkt)
2. Antonio Lindbaeck (12)
3. Kacper Woryna (13)
4. Jarosław Hampel (11)

Klasyfikacja generalna
1. Leon Madsen - 56 pkt
2. Jarosław Hampel - 45 pkt
3. Robert Lambert - 41 pkt
 
źródło: SportSlaski.pl

Przeczytaj również