Milewski idzie do Arki. Piast nie przedłuży kontraktu z pomocnikiem

26.06.2021

Po tym jak w ostatnich dniach Piast Gliwice podpisywał kontrakty z nowymi piłkarzami, bądź też przedłużał umowy z graczami będącymi już w kadrze, teraz wiadomo, że w Gliwicach nie będzie już Sebastiana Milewskiego. 23-letni pomocnik w przyszłym sezonie będzie grał w Arce Gdynia.

Rafał Rusek/PressFocus

To piąty piłkarz, który żegna się z Gliwicami tego lata. Jego kontrakt nie zostanie przedłużony. 23-letni pomocnik w zakończonym sezonie PKO Ekstraklasy wystąpił w 18 meczach, w których strzelił dwa gole. Ostatnie miesiące w barwach Piasta nie mógł jednak zaliczyć do udanych. Wiosną tego roku w żadnym meczu Piasta nie pojawił się na boisku w wyjściowym składzie gliwiczan.

Zdecydowanie lepiej Sebastian Milewski spisywał się we wcześniejszym sezonie, kiedy to miał jeszcze status młodzieżowca. Wtedy to pochodzący z Mławy zawodnik zagrał 33 ligowe mecze w barwach Piasta, zdobywając w nich również dwie bramki. Był jednym z kluczowych zawodników w drużynie walczącej o medale. Wcześniej występował w Zagłębiu Sosnowiec, Legionovii, czy też, jeszcze w czasach juniorskich, w Mławiance.

Z Gliwicami rozstali się tego lata już także Gerard Badia, Piotr Malarczyk, Bartosz Rymaniak i Javier Hyjek. Piast pozyskał już także czterech graczy. To Michael Ameyaw z łódzkiego Widzewa, Ariel Mosór z Legii Warszawa oraz dwóch piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego, którzy do tej pory jeszcze w Polsce nie grali: Miguel Munoz i Alberto Toril – obaj ostatnio występowali w hiszpańskim Realu Murcia.

Przeczytaj również