Matyjaszek znów wygrywa

19.09.2008
W Bielsku-Białej odbywają się Indywidualne Mistrzostwa Polski w judo. Podczas pierwszego dnia swoją obecność na zawodach zaznaczyli przedstawiciele śląskich klubów.
Najwięcej, tradycyjnie już powodów do zadowolenia mają przedstawiciele Czarnych Bytom. Złoty medal w kategorii do 100 kilogramów zdobył Przemysław Matyjaszek, który był naszym najlepszym judoką w Pekinie. W finałowej walce pokonał swego klubowego kolegę, Piotra Golusa.

Srebrny medal w kategorii poniżej 81 kilogramów zdobył kolejny bytomianin, Tomasz Lisowski. Trzecie miejsce w tej grupie zajął Marcin Partyka, zawodnik MKS Czechowice – Dziedzice. Brązowy medal wśród mężczyzn zdobył ponadto kolejny sportowiec z Bytomia, Janusz Wojnarowicz, który walczył w kategorii +100kg.

W kategorii powyżej 78 kilogramów najlepsza okazała się Urszula Sadkowska z Gwardii Opole. Srebrny medal wśród kobiet w kategorii do 70 kilogramów zdobyła Katarzyna Pilocik z MKS Czechowice – Dziedzice. Trzecie miejsce w tej kategorii zajęły Izabela Herdzik z AZS Gliwice i Beata Raińczuk z Czarnych Bytom. Kolejne miejsce w tej grupie zajęły judoczki z Bytomia: Barbara Białas i Agnieszka Krziszczyk. Brązowy medal zdobyła ponadto kolejna judoczka Czarnych, Karolina Lampkowska w kategorii poniżej 78 kg.

Szansa na następne medale już w sobotę. W mistrzostwach Polski nie bierze niestety udziału z powodu kontuzji największa gwiazda Czarnych Bytom, Robert Krawczyk.