Matyjaszek show

21.09.2008
W niedzielę zakończyły się mistrzostwa Polski w judo. W ostatnim dniu zawodów swoje drugie złoto w Bielsku-Białej zdobył Przemysław Matyjaszek.
Dżudoka Czarnych Bytom utrzymuje formę z Pekinu, gdzie był blisko podium. W piątek zdobył złoto w kategorii do 100 kg, w niedzielę do swego dorobku dołożył medal z najcenniejszego kruszcu za zwycięstwo w kategorii "open". Brązowy medal w otwartej kategorii zdobył jego kolega klubowy Wincenty Krawczyk, który starał się zastąpić nieobecnego z powodu kontuzji brata Roberta. Brązowy medal dla Czarnych Bytom wywalczył także Grzegorz Wieczorek, który rywalizował w wadze do 60 kg. Stopień wyżej na podium w tej kategorii stanął natomiast Ariel Kuśka z Polonii Rybnik.

U kobiet w kategorii "open" najlepsza okazała się Urszula Sadkowska z Gwardii Opole, natomiast trzecie miejsce zajęła Beata Raińczuk z Bytomia. Udany tydzień miała Ewa Konieczny. W ubiegły weekend została Mistrzynią Europy juniorek podczas zawodów w Warszawie, natomiast w niedzielę zawodniczka Czarnych Bytom wywalczyła tytuł wicemistrzyni Polski w kategorii do 48 kilogramów. Piąte miejsce w tej grupie zajęła Natalia Znojek z Opola.

W klasyfikacji medalowej wśród mężczyzn najlepsi okazali się zawodnicy Czarnych Bytom, którzy zwyciężyli również w klasyfikacji punktowej. Czwarte miejsce zajęli „akademicy” z Opola. Wśród kobiet najlepsze okazały się reprezentantki Gwardii Opole, które zdobyły dwa złote medale. W ogólnej klasyfikacji medalowej zwyciężyła natomiast Gwardia Warszawa przed Czarnymi Bytom (2 3 8). Gwardia Opole uplasowała się na czwartym miejscu.