Liga od kuchni: Strony kibicowskie

13.11.2015
Dzisiaj w "Lidze od Kuchni" będzie znowu o internetowych mediach. Ale tym razem w nieco innym ujęciu, gdyż postanowiliśmy pokrótce opisać dla Was strony kibicowskie śląskich drużyn.
SportSlaski.pl
Piast Gliwice

Kibicowska strona lidera Ekstraklasy żyje, funkcjonuje pod adresem http://piastgliwice.eu/ i ma się dobrze. Regularnie zamieszczane są na niej różnego rodzaju materiały. Zarówno te zapożyczone z oficjalnych kanałów klubowych, jak i takie „własnej roboty”. Zdarza się również trafić na newsa pochodzącego z kibicowskich źródeł rywali Piasta.
Poza tym jest typer, śpiewnik oraz zakładki zatytułowane „Dziary” czy też „Flagi”. Wszystko to oczywiście tematycznie związane z niebiesko-czerwonymi i połączone z mediami społecznościowymi, z których najaktywniejszy wydaje się być fanpejdż facebookowy, linkujący do najciekawszych artykułów zamieszczanych na stronie.

Pisząc o stronach kibicowskich klubu z Okrzei nie wypada nie wspomnieć o witrynie http://piast.gliwice.pl/, którą prowadzi na co dzień, oddany od lat Piastowi, Grzegorz Muzia. Strona szczyci się mianem najstarszego serwisu internetowego niebiesko-czerwonych, a jej główny atut to publikowanie materiałów związanych nie tylko z piłkarzami. Dość często możemy tam znaleźć także informacje o dokonaniach szermierzy, czy lekkoatletów „Piastunek”.

Ruch Chorzów

Kibicowska strona http://niebiescy.pl/ jest chyba częściej odwiedzana niż oficjalna strona klubowa. Są tam zarówno materiały z oficjalnej strony jak i własne publikacja, a także newsy kibicowskie. Znajdziemy tam też takie zakładki jak : Oprawy, Graffiti, Mali Fanatycy, Śpiewnik czy BlueGirls. Nie wszystko jest tam uaktualniane na bieżąco, ale tak czy inaczej można tam znaleźć sporo ciekawych rzeczy, szczególnie w zakładce BlueGirls. Świetnie działa też TV Niebiescy, która jest bardzo aktywna i zawsze jest tam sporo ciekawych materiałów. Warto też odwiedzić dział "Historia", w którym znajdziemy nie tylko historię klubu, ale też historię kibiców, gdzie szeroko są opisane wszystkie zgody i kosy.

Podsumowując kibicowska strona Ruchu Chorzów działa bardzo dobrze i należą się słowa uznania dla osób ją prowadzących. Redakcja serwisu wykonuje kawał dobrej roboty.

Górnik Zabrze

Dwa serwisy, które z pewnością zna każdy kibic Górnika Zabrze. Pierwszy z nich to http://www.torcida.eu. Można tam znaleźć solidne kibicowskie galerie, materiały wideo z dopingu i opraw, a także relacje z wyjazdów. Z tej strony nie dowiemy się o transferach czy kontuzjowanych zawodnikach. Tym - między innymi - zajmuje się serwis http://roosevelta81.pl. Zapowiedzi i relacje meczów, aktualności, przegląd prasy. Po każdym meczu wywiady z piłkarzami i trenerami. Nie brakuje też typowo kibicowskich akcentów (jak na przykład opis fan clubów Górnika) i felietonów. Bardzo dokładnie prześwietlany jest temat nowego stadionu przy Roosevelta.

ROW 1964 Rybnik

http://row.rybnik.pl/ - taki jest adres kibicowskiej strony rybnickich „Gladiatorów”. Choć na dzień dzisiejszy ROW to tylko drugoligowy team, nie można zarzucić kibicom zielono-czarnych braku aktywności. Serwis funkcjonuje prawidłowo, jest na bieżąco aktualizowany. Dobrze działa również, połączony z nim, fanpejdż na Facebooku.
Do najciekawszych działów strony można z pewnością zaliczyć zakładki prezentujące klubowe gadżety, graffiti czy chociażby tatuaże fanów z Rybnika. Pod w.w. adresem znajdziemy również w pełni aktualną mapkę drugoligowych wyjazdów ultrasów z Gliwickiej 72.

Polonia Bytom

Kibicowski serwis Stowarzyszenia Kibiców Klubu „Polonia Bytom” znajdziecie pod adresem http://www.polonia.bytom.pl/. Na stronie publikowane są systematycznie zapowiedzi oraz relacje z meczów niebiesko-czerwonych, niestety poza tym niewiele się tam dzieje.
Choć zakładek i w teorii dostępnych informacji jest sporo, większość z nich swą aktualność utraciła wraz z końcem sezonu 2010/11. Później komuś zabrakło weny lub po prostu nie wystarcza mu w tej chwili czasu aby w większym stopniu poświęcić się redagowaniu kibicowskiej strony.
źródło: SportSlaski.pl
autor: własne

Przeczytaj również