Kwiek wrócił na "stare śmieci". Zagra w okręgówce

08.09.2018
Aleksander Kwiek na koniec swojej kariery wrócił do klubu, w którym zaczynał piłkarską przygodę - będzie grał w Rymerze Rybnik.
Łukasz Laskowski/Press Focus
To właśnie z Rymera Kwiek trafił do Odry Wodzisław, w której debiutował w ekstraklasie. Łącznie zagral w niej 271 razy (i strzelił 22 bramki) dla siedmiu klubów: wspomnianej Odry, Wisły Kraków - z którą zdobył mistrzostwo Polski - Korony Kielce, Górnika Łęczna, Jagiellonii Białystok, Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin. Poprzedni sezon pomocnik spędził w Widzewie Łódź, z którym awansował do II ligi.

Najlepszy był dla niego pierwszy okres gry w Zabrzu. Podczas trzech sezonów (2010-2013) zagrał w 73 spotkaniach, strzelił 9 bramek i był wiodącą postacią zespołu prowadzonego przez Adama Nawałkę. Dobra gra zaowocowała transferem do Zagłębia, z którego po dwóch latach wrócił do "Trójkolorowych". Powrót nie był udany - w 2016 roku spadł z zabrzanami do I ligi, a następnie grał częściej w rezerwach niż w pierwszej drużynie.

Nowy-stary klub Kwieka występuje w drugiej grupie katowickiej okręgówki. Po pięciu kolejkach Rymer zajmuje czwarte miejsce z 12 punktami na koncie.

Przeczytaj również