Kto Hanysem roku 2016?

26.12.2016
Medal igrzysk olimpijskich, triumf w Lidze Mistrzów, występy na mistrzostwach Europy. Kończący się rok obfitował w wiele udanych startów sportowców z Górnego Śląska. Który z nich zasłużył na miano "hanysa roku"?
Kamil Glik - AS Torino/reprezentacja Polski (piłka nożna)
To był niezwykle udany rok dla obrońcy z Jastrzębia-Zdroju. Wiosną reprezentował jeszcze barwy AS Torino, gdzie był kapitanem zespołu i ulubieńcem kibiców. Na Euro 2016 był praktycznie nie do przejścia. To również dzięki niemu "Biało-czerwoni" awansowali do ćwierćfinału mistrzostw Starego Kontynentu. Latem przeniósł się do francuskiego AS Monaco. Nieoficjalnie mówi się, że za 11 milionów euro.

Michał Kotlorz - GKS Tychy/reprezentacja Polski (hokej na lodzie)
Kapitan tyskich hokeistów, którzy na początku roku pokazali się z dobrej strony w Pucharze Kontynentalnym, zajmując w tych rozgrywkach trzecie miejsce. Katowiczanin przyczynił się także do wywalczenia wicemistrzostwa Polski w poprzednim sezonie. Kto wie, może wynik ten poprawi w obecnym - GKS jest liderem PHL. Kotlorz gra też w reprezentacji Polski.

Mateusz Kus - Vive Tauron Kielce/reprezentacja Polski (piłka ręczna)
Szczypiornista urodzony w Piekarach Śląskich w piłce klubowej zdobył w tym roku wszystko, co było do zdobycia - Puchar Polski, mistrzostwo Polski, a także najbardziej prestiżowe europejskie rozgrywki - Ligę Mistrzów. Obrotowy w kwietniu zadebiutował w reprezentacji Polski, z którą pojechał do Rio de Janeiro na igrzyska olimpijskie. "Biało-czerwoni" na olimpijskim turnieju zajęli czwarte miejsce.

Arkadiusz Milik - SSC Napoli/reprezentacja Polski (piłka nożna)
Wiosną grał jeszcze w Ajaksie Amsterdam, z którym sięgnął po wicemistrzostwo Holandii, a także zajął trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców (21 goli). Podstawowy zawodnik reprezentacji Polski, z którą zagrał na Euro 2016. Strzelił gola w wygranym 1:0 spotkaniu z Irlandią Północną, czym przyczynił się do wyjścia "Biało-czerwonych" z grupy. Za 32 miliony euro trafił do SSC Napoli, dla którego w 9 spotkaniach zdobył 7 goli. Występów byłoby znacznie więcej, gdyby nie zerwane więzadło krzyżowe.

Karolina Naja - AZS AWF Gorzów Wielkopolski (kajakarstwo)
Czy może być coś lepszego dla sportowca od medalu igrzysk olimpijskich? Pochodząca z Tychów kajakarka powtórzyła wyczyn z IO w Londynie i w Rio de Janeiro ponownie stanęła na podium w konkurencji K-2 500m. Na jej szyi zawisł brązowy medal - jedyny śląski krążek z Rio!

Kto zasłużył na miano "hanysa roku"? Głosujcie w naszej sondzie, która znajduje się po prawej stronie artykułu.