Konieczny Mistrzynią Europy

16.09.2008
Rewelacyjnie spisała się na juniorskich Mistrzostwach Europy w judo do lat 19, odbywających się w Warszawie, Ewa Konieczny.
Zawodniczka Czarnych Bytom okazała się najlepsza w kategorii do 48 kilogramów. Broniąca srebrnego medalu z poprzednich Mistrzostw Europy w Zagrzebiu zawodniczka wygrała wszystkie walki, pokonując kolejno zawodniczki z Austrii (Valentina Schauer), Litwy (Aurelija Gotto), Serbii (Ljiljana Savanovic), Szwajcarii (Juliette Staedler) i w finale z Turcji (Derya Cibir). Wszystkie rywalki utalentowana przedstawicielka Czarnych pokonała przed czasem, sięgając tym samym po złoty medal.

Na pierwszej walce natomiast zakończyła swój start w Mistrzostwach Europy klubowa koleżanka Ewy, Luiza Czekańska, która po inauguracyjnej porażce nie została sklasyfikowana w kategorii do 63 kg.
Wśród mężczyzn Marcin Wydrzyński po pierwszej przegranej, skutecznie walczył w repasażach i zajął siódme miejsce w kategorii wagowej do 55 kg. Inny zawodnik Czarnych, Grzegorz Wieczorek dobrze rozpoczął start w kategorii do 60 kg, jednak ostatecznie rywalizację zakończył na dziewiątym miejscu, z dwoma zwycięstwami i dwiema porażkami na koncie.