Kolejny wstyd młodzieżówki. Wyspy Owcze zatrzymały Polskę...

07.09.2018
Młodzieżowa reprezentacja Polski z zawodnikami Górnika Zabrze i Piasta Gliwice w składzie zremisowała u siebie z Wyspami Owczymi. Awans do mistrzostw Europy mocno się oddalił...
Drużyna trenera Czesława Michniewicza fatalnie zaczęła mecz. Goście z Wysp Owczych objęli prowadzenie już w 15. minucie meczu. Mimo że Polacy dominowali, to długo nie potrafili wyrównać. Udało się dopiero na kilkanaście minut przed końcem - z rzutu karnego gola zdobył Dawid Kownacki. Wyspy Owcze drugi raz odebrały punkty "Biało-czerwonym" - w pierwszym spotkaniu tych drużyn było 2:2.

Remis wykorzystali Duńczycy, którzy wygrali z Finlandią i mają po siedmiu kolejkach 16 punktów. Polacy mają jedno "oczko" mniej. Do mistrzostw Europy awansuje tylko zwycięzca grupy. Cztery najlepsze drużyny z drugich miejsc zagrają w barażach.

Od pierwszej minuty w bramce Polaków stał Kamil Grabara, a w polu wystąpili Paweł Bochniewicz z Górnika Zabrze oraz Patryk Dziczek. Zawodnik Piasta Gliwice został zmieniony w 44. minucie przez Sebastiana Szymańskiego. 11 września Polska zmierzy się na wyjeździe z Finlandią.

Polska - Wyspy Owcze 1:1 (0:1)
0:1 - Thomsen, 15'
1:1 - Kownacki, 72' (rzut karny)

Polska: Grabara - Dankowski (46' Jóźwiak), Wieteska, Bochniewicz, Pestka - Piotrowski, Dziczek (44' Szymański), Kapustka, Jagiełło - Tomczyk (46' Świderski), Kownacki.

Udział w turnieju o Puchar Syrenki rozpoczęła reprezentacja do lat 17. Polacy w swoim pierwszym meczu wygrała z Estonią 2:0. W 73. minucie spotkania na boisku pojawił się zawodnik GKS-u Tychy Jan Biegański, a tuż przed końcem na murawę wszedł Kamil Lukoszek z Górnika Zabrze.

Polska - Estonia 2:0 (1:0)
1:0 - Rakoczy 33'
2:0 - Dudziński 82'

Polska: M. Biegański - Niski, Peda, Bejger, Iskra - Górski (89' Lukoszek), Kozłowski (89' Munik), Rakoczy (73' J. Biegański), Zalewski (76' Wędrychowski) - Szymczak (57' Dudziński), Marchwiński (86' Szelągowski).