Kolejny młodzieżowiec trafi pod skrzydła Fornalika?

11.01.2020

Wiele wskazuje na to, że Piast Gliwice na początku przyszłego tygodnia ogłosi drugi transfer tej zimy. Testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z Mistrzami Polski ma przejść Dawid Kalisz.

Łukasz Sobala/PressFocus

Urodzony w 1999 roku Dawid Kalisz pozwoli zwiększyć rywalizację na skrzydłach. Wychowanek MOSiR-u Jastrzębie jesienią był podstawowym graczem I-ligowego Bruk-Betu Termaliki Nieciecza, ale stracił kilka kolejek z powodu kontuzji. W tym sezonie rozegrał 12 spotkań w roli prawoskrzydłowego, zapisując na swoim koncie jedną asystę. W poprzednich rozgrywkach grywał również po drugiej stronie boiska. Pierwsze kroki w dorosłym futbolu stawiał w barwach ROW-u Rybnik, dla którego rozegrał 37 II-ligowych meczów, strzelając w nich 2 gole. 

Kalisz to drugi tej zimy zawodnik ze statusem młodzieżowca, który zimą trafia na Okrzei. Wcześniej - w ramach wypożyczenia z Lecha Poznań - pod skrzydła trenera Waldemara Fornalika trafił Tymoteusz Klupś. Inaczej jest w przypadku zawodnika Bruk-Bet Termaliki Nieciecza. Kluby ustaliły już bowiem warunki transferu definitywnego, na mocy którego 20-latek ma zostać piłkarzem Mistrzów Polski.

autor: ŁM

Przeczytaj również