Kluczbork - Chemik 4-1

03.09.2008
MKS Kluczbork wygrał pewnie z Chemikiem Police. Bohaterem meczu okazał się Kamil Nitkiewicz, strzelec dwóch bramek. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze objęli prowadzenie w tabeli zachodniej grupy II ligi!

Mecz rozpoczął się dla gospodarzy fatalnie. Grzegorz Świtała, bramkarz MKS, źle obliczył tor lotu piłki kopniętej z rzutu wolnego przez Artura Brzezińskiego i zrobiło się 0-1. Piłkarze Andrzeja Polaka zdołali jednak jeszcze do przerwy wyjść na prowadzenie. Najpierw Kamil Nitkiewicz strzałem z woleja wykończył podanie Waldemara Soboty, a chwilę później sytuację sam na sam z golkiperem gości wykorzystał Wojciech Hober.

Nie upłynął kwadrans drugiej połowy, a Kluczbork podwyższył prowadzenie. Autorem bramki ponownie Nitkiewicz, któremu asystował Tomasz Begar. Ale to jeszcze nie był koniec strzeleckich popisów gospodarzy. Na sekundy przed końcem meczu Tomasz Kazimierowicz zdecydował się na uderzenie z dystansu. Piłka po rykoszecie zatrzepotała w siatce.

Dzięki temu zwycięstwu MKS Kluczbork awansował na pozycję lidera zachodniej grupy II ligi!

[b]MKS Kluczbork - Chemik Police 4-1 (2-1)[/b]

0-1 - Brzeziński, 6 min

1-1 - Nitkiewicz, 37 min

2-1 - Hober, 40 min

3-1 - Nitkiewicz, 59 min

4-1 - Kazimierowicz, 90 min

[b]Kluczbork[/b]: Świtała [b]-[/b] Cieślak, Jagieniak, Nowacki, Adamczyk - Hober (80. Stępień), Glanowski, Kazimierowicz, Nitkiewicz (77. Jasiński) - Sobota, Begar (75. Luberda).