Kibice Ruchu szykują się na sobotę. "Nas jedenastu a was tysiące"

18.10.2018

Fani chorzowskiego Ruchu przygotowują się do najważniejszego meczu przy Cichej tej jesieni. Kibice "Niebieskich" w porozumieniu z klubem przygotowują się do odśpiewania w sobotę starego hymnu 14-krotnych Mistrzów Polski.

Norbert Barczyk/PressFocus

Od dłuższego czasu piłkarzy wychodzących na boisko przy Cichej wita stara pieśń, zaczynająca się od słów "Ruchu nasz kochany, ligowa drużyno...". Fani z Chorzowa zdążyli się do niej przyzwyczaić, wspólnie wyśpiewując rytmiczną melodię. Ta tradycja zostanie zmieniona przed meczem z Widzewem. "Niebiescy" odkopali bowiem pieśń uwiecznioną w filmie "Gra o wszystko" z 1978 roku, odśpiewaną w nim przez wybitne postaci klubu, z Gerardem Cieślikiem na czele. Sam tekst datowany jest na 1949 rok!

Fani za pośrednictwem mediów społecznościowych nawołują się do zapoznania z tekstem starej piosenki. W przedsięwzięciu udział weźmie również klub. Z głośników stadionu "Niebieskich" popłynie melodia, a każdy z kibiców ma dostać kartkę z następującym tekstem:

"Nas jedenastu, a Was tysiące, jedna łączy myśl.
Podczas zabawy czy na boisku, ta jedna tylko myśl.
Niech żyje nam! Niech rozwija się klub, w którym każdy zuch!
To Ruch, nasz Ruch, to KS Ruch!

Niech strzela bramki, jak się tylko da.
Niech każdy jej bojowość zna.
Niechaj zwycięstwem wszyscy jej cieszymy się.
Nucimy piosnkę tę!

Bomba i Gebur, Wyrobek w bramce bronią się jak lwy.
Suszczyk, Cebula też ich wspomogą, a może Jacek też.
Atak zaś rwie! Jaki się spytacie, ależ każdy wie!
Że Ruch, nasz Ruch, to KS Ruch!

Niech Cieślik, Alszer, Tim czy Breiter też
pociągną to, na pewno wiesz,
że bramka będzie. Chór kibiców krzyczy fol.
Kubicki strzela – gol!"

Działacze Ruchu apelują do kibiców o przybycie na stadion przy Cichej na długo przed początkiem spotkania z Widzewem. Bramy obiektu zostaną otwarte już o 16:00. Wszystko dlatego, że w sobotnie popołudnie spodziewany jest komplet publiczności. Na dwa dni przed planowanym meczem w kasach pozostało nieco ponad 200 biletów - wszystkie na Trybunę Główną. Sprzedaż wejściówek na pozostałe sektory została zakończona.

autor: ŁM

Przeczytaj również