Katowice i Jastrzębie pożyczają od Górnika

13.06.2019

Wiele wskazuje na to, że GKS Katowice i GKS Jastrzębie wzmocnień poszukają w Zabrzu. Na wypożyczeniach w I i II lidze ma się ogrywać dwójka młodych zawodników z Roosevelta.

Łukasz Laskowski/Press Focus

Kacper Michalski jest bliski podpisania umowy z GKS-em Katowice. W środę wziął udział w pierwszym treningu I-ligowca i wiele wskazuje na to, że najbliższy sezon spędzi właśnie przy Bukowej. 19-letni prawy obrońca w poprzednim sezonie zadebiutował w Ekstraklasie, rozgrywając w niej 11 spotkań i aż 10-krotnie wychodząc w wyjściowej jedenastce zespołu Marcina Brosza. Wiosną definitywnie stracił jednak miejsce w składzie na rzecz bardziej doświadczonego i pewniejszego na tej pozycji Borisa Sekulicia. Występował głównie w III-ligowych rezerwach oraz w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Starszych, pomagając drużynie w utrzymaniu.

Najbliższe miesiące na wypożyczeniu może spędzić również Daniel Liszka. 19-letni skrzydłowy - podobnie jak Michalski - wiosną niemal zupełnie przestał się pojawiać na ekstraklasowych boiskach. Wszedł na plac gry na minutę w meczu z Legią Warszawa, poza tym występował głównie w rezerwach i drużynie CLJ. W ciągu poprzedniego roku na swoim koncie zdążył jednak zapisać 15 ekstraklasowych występów. Szansą na zebranie kolejnego doświadczenia ma być transfer czasowy do I-ligowego GKS-u Jastrzębie.

autor: ŁM

Przeczytaj również