"Jest banan na twarzy". Żużel wraca do Kotła Czarownic!

01.09.2018
Towarzyskim meczem Polska - Reszta Świata speedway na najwyższym poziomie wraca na chorzowski Stadion Śląski. "Kocioł Czarownic" po pracochłonnych przygotowaniach jest już gotowy na przyjęcie żużlowców.
Krzysztof Dzierżawa/Pressfocus
Trening na chorzowskim gigancie wypadł bardzo dobrze. Świeżo przygotowany tor sprawdzali Janusz Kołodziej, Kacper Woryna, Robert Chmiel i Lars Skupień. Każdy z nich przetestował nawierzchnię jadąc kilkanaście okrążeń. Zawodnicy byli pod wrażeniem. - Świetna sprawa, ten stadion robi ogromne wrażenie. Jazda po tym torze jest czymś całkowicie innym. Pierwsze kółka były zapoznaniem, bo to całkowicie inna geometria. Z każdym kolejnym czułem coraz większy fun. Jeździło się tak fajnie, że nie chciałem zjeżdżać - uśmiechał się Kołodziej. - To tak, jakby dziecko dostało nową zabawkę. Wszystko wygląda tu bardzo dobrze, więc jest banan na twarzy - potwierdzał Woryna.

Żużel wraca do Chorzowa po 15 latach przerwy. Organizatorzy zrobili wszystko, by powrót wypadł okazale. Do budowy toru na Stadionie Śląskim wykorzystano blisko 4 tysiące ton materiału. Łączna długość okrążenia wynosi 370 metrów. - Pierwsze próby wypadły bardzo pozytywnie. Tor się nie rozrywa, całość instalacji funkcjonuje jak trzeba, a zawodnicy chwalą sobie przygotowanie nawierzchni. Jest dużo lepiej niż myśleliśmy - ocenia Jan Konikiewicz z firmy One Sport, organizatora zawodów. - Nawierzchnia jest przygotowana bardzo dobrze. Nie ma żadnych dziur, a geometria jest bardzo ciekawa. Wydaje mi się, że będzie dobre ściganie - potwierdza Robert Chmiel.
 

W najbliższych dniach w "Kotle Czarownic" odbędą się dwie wielkie imprezy. Pierwsza z nich będzie mieć miejsce w sobotę. Mecz Polski z Resztą Świata będzie okazją do obejrzenia największych gwiazd "czarnego sportu".  - W Reprezentacji Polski wystąpią wszyscy nasi zawodnicy z cyklu Indywidualnych Mistrzostw Świata. Patryk Dudek, Bartek Zmarzlik, Maciek Janowski, no i przedstawiciel Śląska, Kacper Woryna. Myślę, że wysoko zawieszą rywalom poprzeczkę rywalom. Spodziewam się, że będzie kawał dobrego ścigania - zapowiada Jan Konikiewicz.
 


Początek wielkiego ścigania na Śląskim w sobotę o godzinie 15:30. Organizatorzy spodziewają się wysokiej frekwencji, a bramy obiektu zostaną otwarte już o 13:00. Ci, którzy stawią się na stadionie jeszcze przed rozpoczęciem zawodów będą mogli odwiedzić strefę kibica i zjeść posiłek w jednym z punktów gastronomicznych. Sprzedaż biletów na sobotnie wydarzenie, oraz na zaplanowane na 15 września zawody Tauron Speedway Euro Championship, jest prowadzona na stronie internetowej ebilet.pl oraz zuzelnaslaskim.pl, gdzie znajduje się komplet informacji organizacyjnych.

Wejściówki będą do nabycia również w kasach od godziny 10:00. 
autor: ŁM

Przeczytaj również