Jastrzębie - Motor 1-0

16.08.2008
GKS Jastrzębie pokonał 1-0 Motor Lublin. Gola na wagę trzech punktów dla drużyny Jerzego Wyrobka zdobył Jarosław Wieczorek.
Gospodarze rozpoczęli mecz od mocnego uderzenia. Ładnym strzałem popisał się Robert Żbikowski, jednak bramkarz Motoru, Przemysław Mierzwa sparował piłkę na rzut rożny. W 34. minucie spotkania gospodarze powinni objąć prowadzenie. Jednak będąc we trójkę w polu karnym nie potrafili siekrować piłki do siatki. Dziesięć minut po przerwie Jastrzębie dopięło swego. Marcin Narwojsz wycofał piłkę do Jarosława WIeczorka, a ten ładnym strzałem przy słupku pokonał bramkarza Motoru. Gospodarze cały czas posiadali inicjatywę, jednak brakowało im szczęścia oraz zimnej krwi. Najpierw Merzewa z trudem obronił strzał Janusza Wrześniaka, a następnie uderzenie Narwojsza. Strzał napastnika Jastrzębia dobijał jeszcze Żbikowski, ale bramka nie padła. W końcówce jeszcze raz Żbikowski spudłował w dogodnej sytuacji. Piłkę na jego głowę wrzucił Kamil Wilczek, ale napastnik Jastrzębia minimalnie chybił. Gospodarze odnieśli skromne, ale w pełni zasłużone zwycięstwo.

[b]GKS Jastrzębie – Motor Lublin 1-0 (0-0)[/b]
1-0 - Wieczorek, 55 min.

[b]GKS:[/b] Kafka (46. Tomala) - Wrześniak, Wrzask, Staniek, Bednarek - Woźniak (90. Kostecki), Grabczyński, Wilczek, Wieczorek, Narwojsz (75. Karwot), Żbikowski.
Trener Jerzy Wyrobek

[b]Motor[/b]: Mierzwa, Zawadzki, Bożyk, Ptaszyński, Lenart (69. Misztal), Król Rafał, Lipecki, Żmuda, Iwanicki (76. Kamiński), Popławski (69. Pacholarz), K. Król.

[b]Sędziował[/b] Łukasz Śmietanka (Radom).
[b] Żółte kartki:[/b] Wieczorek - Lipecki, Ptaszyński.
[b]Widzów[/b]: 3500.
autor: Sebastian Skierski