Inauguracja odwołana

24.07.2008
Wiadomo już, że pierwsza kolejka ekstraklasy została odwołana. W związku z tym Ruch Chorzów jutro zamiast meczu z Wisłą Kraków odbędzie dwa treningi, natomiast Górnik Zabrze rozegra w sobotę mecz sparingowy.
- Jak to nie gramy? Przecież ostatnia informacja była, że gramy. Muszę to sprawdzić – nie krył zdziwienia Krzysztof Hetmański, dyrektor sportowy Górnika Zabrze. – Faktycznie kolejka przełożona – usłyszeliśmy po chwili. Dla Zabrzan taka decyzja jednak nie robi tak naprawdę żadnej różnicy. – Byliśmy przygotowani na obie ewentualności. W sobotę zagramy mecz sparingowy w godzinach popołudniowych – mówi Hetmański. Mecz odbędzie się w Zabrzu a rywalem Górnika będzie GKS Katowice lub Śląsk Wrocław. – Jeżeli druga liga też nie wystartuje, to zagramy z GKS Katowice. Jeśli tylko Ekstraklasa, to zmierzymy się ze Śląskiem Wrocław – mówi Hetmański.

Na wariant odwołania pierwszej kolejki przygotowani byli także w Chorzowie. - Nie przeżyłem jeszcze takiego zamieszania, aby na 24 godziny przed pierwszym meczem sezonu nie było wiadome, czy się on odbędzie. Mamy przygotowaną alternatywę. Zostaniemy u siebie i odbędziemy dwa treningi. Nasza rozpiska zakładała jednak coś innego. Mieliśmy dziś odbyć lekki trening i wyjechać już w stronę Krakowa – mówi Duszan Radolsky, trener Ruchu.

Odra Wodzisław miała zagrać z Podbeskidziem Bielsko-Biała na boisku w Dankowicach. Z tych planów nic chyba jednak nie wyjdzie, bo klubom nowej pierwszej ligi przyjdzie raczej zainaugurować rozgrywki (Podbeskidzie gra u siebie z Wisłą Płock, a Gieksa na wyjeździe z Turem Turek). W tej sytuacji kluby ekstraklasy na gwałt będą musiały szukać innych sparingpartnerów.

Ekstraklasa SA, działając na wniosek partnera medialnego Canal+, podjęła decyzję o przełożeniu 1. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy w sezonie 2008/2009 z 25/27 lipca 2008 roku na 30/31 października i 2 listopada 2008 roku.
autor: Sebastian Skierski, Krzysztof Kubicki

Przeczytaj również