III liga: Lider utrzymuje tempo

07.05.2015
Wczoraj odbyły się dwa spotkania III ligi opolsko-śląskiej. Lider, Polonia Bytom, powiększył przewagę nad Odrą Opole.
Rafał Rusek/Pressfocus
Polonia grała z Górnikiem II Zabrze. Mecz ten miał się odbyć dopiero za tydzień, ale na wniosek bytomian termin zmieniono. Lider III ligi nie dał większych szans zabrzanom, gdyż już po pół godzinie gry gospodarze prowadzili 2-0 po bramkach Adriana Krysiana i Dawida Cempy. W drugiej połowie Tomasza Loskę, który tego dnia miał problemy z łapaniem piłki, pokonał jeszcze Marcin Lachowski.

Bytomianie mają w tej chwili cztery punkty przewagi nad drugą Odrą Opole, jednak ta ma jedno spotkanie mniej na koncie. Polonia w tym roku jest bardzo dobrze dysponowana - z 10 spotkań wygrała 9, a raz podzieliła się punktami z przeciwnikiem. Tego samego dnia odbył się jeden zaległy mecz, z 25. kolejki, w którym LKS Czaniec wysoko wygrał z Małąpanwią Ozimek.

Choć wynik mógłby sugerować spacerek gospodarzy, to jednak gospodarze nie mieli takiej łatwej przeprawy - na początku meczu bramkę zdobył Bartosz Praciak, jednak tuż po przerwie wyrównał Krzysztof Meryk. Remis utrzymywał się aż do 81. minuty. W końcówce dwa gole zdobył Daniel Sobas, a chwilę przed ostatnim gwizdkiem gości dobił Damian Nowak.

Polonia Bytom - Górnik II Zabrze 3-0
LKS Czaniec - Małapanew Ozimek 4-1