III liga: Grali do końca, beniaminek liderem!

01.08.2016
Efektownie rozpoczął się III-ligowy sezon. W dziewięciu spotkaniach padło 27 bramek. Pierwszym liderem został beniaminek - Unia Turza Śląska. Co ciekawe, prawie w każdym meczu gole padały w ostatnich minutach gry.
LKS Unia Turza Śląska
Zreformowane rozgrywki rozpoczęły się od meczu rezerw Górnika Zabrze w Dzierżoniowie. Miejscowa Lechia długo bezbramkowo remisowała z "Trójkolorowymi", ale w końcówce gole dla gości zdobyli Dariusz Pawłowski i Łukasz Wolsztyński. Wyjazdowe zwycięstwa odniosły jeszcze dwa inne zespoły - Skra Częstochowa i GKS 1962 Jastrzębie. Warto zaznaczyć, że na kwadrans przed końcem jastrzębianie przegrywali w Polkowicach, jednak trafienia Kamila Jadacha i Wojciecha Caniboła w ostatniej minucie gry przechyliły szalę zwycięstwa na stronę przyjezdnych.

Bramki w końcówkach spotkań to był znak rozpoznawczy tej kolejki. W ostatnich minutach remis uratowała Stal Brzeg, która po rzucie karnym wykorzystanym przez Marcina Nowackiego zdobyła gola na 3:3 w starciu z Olimpią Kowary. Do ostatnich sekund udanie o wywalczenie remisu walczyły ekipy z Bielska-Białej - Rekord "rzutem na taśmę" uratował punkt w meczu z Ruchem Zdzieszowice za sprawą Michała Bojdysa, z kolei piłkarze BKS-u Stali wywieźli "oczko" z Legnicy po udanej dobitce własnego uderzenia w wykonaniu Macieja Felscha. Trenera Rafała Góraka może cieszyć walka do końca, ale szkoleniowiec ma też powody do zmartwień - kontuzji nabawił się Juraj Dancik.

Najwyższe zwycięstwo, co oczywiście dało fotel lidera, odniosła Unia Turza Śląska. Beniaminek pokonał u siebie Ślęzę Wrocław po dwóch trafieniach Dawida Hanzela i jednym golu Bartłomieja Sikorskiego. Mecz odbywał się przy szalejącej burzy, która sprawiała problemy nie tylko w Turzy Śląskiej.