Holendra by się nie bał

04.09.2008
Bogusław Baniak z Wartą Poznań przyjeżdża na Oleską, gdzie był szkoleniowcem w czasach, kiedy Odra walczyła o przeżycie.
Znicz Pruszków zgłosił się PZPN doniesienie, że opolska Odra nieprawidłowo zatwierdziła do gry Charlesa Uchennę. Gdyby napastnik pozyskany ze... Znicza, istotnie nie został zatwierdzony do gry, to opolskiemu klubowi groziłby walkower. Na Oleskiej śpią jednak spokojnie. – Czekamy na zdanie PZPN, niemniej piłkarska centrala uprawniła Uchennę do gry na podstawie dokumentów, które przedstawiliśmy, a więc nie ma obaw – zapewnia dyrektor Odry, Leszek Wróblewski.

Postępowanie Znicza, nie jest w stanie zmącić dobrych nastrojów w Opolu. Odra nie przegrała już od czterech kolejek, a ostatnio przełamała wyjazdową niemoc. – Dobrą formę trzeba teraz udokumentować z Wartą – zaznacza pomocnik Marek Tracz. Klubu z Poznania ma budżet podobny do Odry, ale mimo to radzi sobie dzielnie. – Jestem bardzo szczęśliwym trenerem po kuriozalnym meczu z Wisłą Płock – przyznaje Bogusław Baniak, który w środę dopisał do swojego konta kolejne trzy punkty. – Tak, jak w Odrze kilka lat temu, tak teraz pracuję w biednym klubie, ale mam do dyspozycji fajną drużynę, składającą się z chłopaków, którzy chcą się przypomnieć lub dopiero pokazać.

Baniak trafił do Opola, kiedy Odra połączyła się z Vartą Namysłów. Ma bardzo dobre zdanie o Opolszczyźnie, a jedyną rysą na jego wspomnieniach jest osoba Ryszarda Niedzieli, byłego prezesa, który w swojej książce twierdzi, że to Baniak odsłonił mu mechanizm korupcji w piłce. – To chore wytwory umysłu tego bankruta – piekli się szkoleniowiec Warty. Humor poprawia mu się na myśl o sobotnim meczu. Przed rozpędzoną Odrą ma respekt. – Gdyby jej szkoleniowcem był Holender, to bym się nie bał – śmieje się Baniak. – Andrzeja Prawdę znam całkiem dobrze. Widać, że dotarł do tych chłopaków. I dobrze! Odra ma wszystko, aby powalczyć kiedyś o ekstraklasę – dodaje.

Odra zagra w optymalnym składzie, natomiast Warta przyjedzie bez Bataty (jest przy żonie, która spodziewa się dziecka) oraz kontuzjowanych Krzysztofa Strugarka i Wojciecha Marcinkiewicza (grał nie tak dawno w Opolu).
[b]
Odra Opole – Warta Poznań[/b]
sobota, godzina 18:00
sędziuje Tomasz Musiał (Kraków)

Przypuszczalne składy
[b]Odra[/b]: Feć - Orłowicz, Ganowicz, Surowiak, Monasterski - Rogowski, Tracz, Copik, Piegzik - Uchenna, Józefowicz.
[b]Warta[/b]: Radliński – Ignasiński, B. Jankowski, Otuszewski, Ragaman – Ngamayama, Bekas – Magdziarz, Iwanicki, Sikora – Klatt.

WYGRAJ BILET!
Klub Odra Opole i SportSlaski.pl organizują konkursy, w którym do wygrania są bilety na mecze opolskiej druzyny. Pytanie przed meczem z Wartą brzmiało: [b]Kto strzelił dla Odry najwięcej bramek w tym sezonie?[/b] Konkurs został rozwiązany.
[color= rgb(255, 255, 255);" size="2][/color]
autor: Krzysztof Kubicki

Przeczytaj również