Gwiazda jedną nogą w I lidze

08.03.2016
Coraz bliżej zakończenia rozgrywek w futsalowej Ekstraklasie. Przesądzony wydaje się być już los Gwiazdy Ruda Śląska, natomiast w walce o ligowy byt pozostają ekipy z Chorzowa i Katowic. O medale natomiast bije się Rekord Bielsko – Biała.
srsgwiazda.pl
Bielszczanie w najciekawszym spotkaniu 18 kolejki pokonali na własnym terenie FC Toruń. Rywal Rekordu w tej rundzie spisuje się bardzo dobrze i wysoko zawiesił poprzeczkę również w Cygańskim Lesie. Gospodarze okazali się jednak nieznacznie lepsi i wygrali całe spotkanie 5:4. – To było bardzo dobre spotkanie – podsumował trener Rekordzistów, Andrzej Szłapa.
 
Nie potrafią ustabilizować formy natomiast gliwickie ekipy. Lepsze występy przeplatają słabszymi. Tym razem zarówno Nbit, jak i GAF Omega sprawiły przykrość swoim kibicom. Nbit przegrał w derbach z niżej notowanym chorzowskim Clearexem 0:2, tracąc obie bramki w drugiej połowie spotkania. – Nie wiem co się z nami dzieje. Dobre spotkania przeplatamy słabszymi – analizował kapitan Nbitu, Łukasz Jagiełło. Z kolei druga gliwicka ekipa przegrała w Chojnicach z miejscowym Red Devils 6:1. Pięć bramek dla gospodarzy zdobył ukraiński supersnajper, Oleksandr Bondar.
 
Na dole tabeli po zwycięstwie w Gliwicach poprawili swoją sytuację chorzowianie z Clearexu. Również AZS UŚ, mimo, że w tabeli nie awansował, jest w znacznie lepszym położeniu. Tyle, że uczynił to kosztem innej śląskiej ekipy. Wygrana w Rudzie Śląskiej nad Gwiazdą 7:1 właściwie przesądza już los rudzkiej drużyny. – Wynik tego meczu pokazuje, że nasze miejsce w tabeli nie jest przypadkowe. Ale my już myślimy o przyszłym sezonie. Chcemy awansować za rok do elity – mówił po meczu Arkadiusz Grzywaczewski, prezes Gwiazdy. – Humory w naszej ekipie są znacznie lepsze. Utrzymania jeszcze nie mamy, ale forma jest ustabilizowana – mówił po meczu w Rudzie Śląskiej, Rafał Krzyśka, jeden z bohaterów tego spotkania. Po raz pierwszy zagrał na hali w Rudzie Śląskiej odkąd odszedł z Gwiazdy i zdobył dwie bramki. A przypomnijmy, że mówimy o… bramkarzu.
 
Wyniki 18 kolejki

Gwiazda Ruda Śląska – AZS UŚ Katowice 1:7
 
Gatta Active Zduńska Wola – KGHM Euromaster Chrobry Głogów 6:0
 
Nbit Gliwice – Clearex Chorzów 0:2
 
Red Devils Chojnice – GAF Omega Gliwice 6:1
 
Rekord Bielsko-Biała – FC Toruń 5:4
 
Red Dragons Pniewy – Pogoń 04 Szczecin 3:4

Przeczytaj również