Górnik żegna Hiszpana. Wita reprezentanta młodzieżówki!

13.06.2019

Dani Suarez nie przedłuży wygasającej z końcem czerwca umowy z Górnikiem Zabrze. Umowę przy Roosevelta podpisał za to reprezentant Polski U-18.

Łukasz Sobala/PressFocus

Dani Suarez nie zgodził się na warunki kontraktowe zaproponowane mu przez zabrzan i będzie szukał sobie nowego klubu. Hiszpan trafił do Górnika w lutym 2017 roku. Dla drużyny trenera Marcina Brosza rozegrał 94 spotkania - 66 w Ekstraklasie, 4 w kwalifikacjach do Ligi Europy i 9 w ramach zmagań o Puchar Polski. W najwyższej lidze 8-krotnie wpisywał się na listę strzelców, a w pierwszym półroczu swojego pobytu przy Roosevelta 15 występami i 2 bramkami przyczynił się do awansu drużyny z I ligi.

Kontrakt z Górnikiem podpisał tymczasem inny środkowy obrońca, Aleksander Paluszek. Reprezentant polskiej młodzieżówki uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych defensorów w kraju. Dotychczas grał jednak wyłącznie w rozgrywkach młodzieżowych w barwach Śląska Wrocław, którego jest wychowankiem.

W ubiegłym sezonie Paluszek był jednym z kluczowych graczy drużyny U19, która zajęła drugie miejsce w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Błyszczał nie tylko pod swoją bramką, ale i w polu karnym przeciwnika. W 27 meczach strzelił aż 10 goli. - Jego przyjście do Górnika dowodzi, że nie zbaczamy z kursu, dalej chcemy pracować z młodymi piłkarzami. Wierzę, że Aleksander systematycznie będzie się rozwijał, a w przyszłości Górnik będzie miał z niego wiele pożytku - mówi prezes Bartosz Sarnowski, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

W pierwszym etapie 18-letni defensor ma się ogrywać w rezerwach zabrzan. "Dwójka" ekstraklasowicza staje się tymczasem coraz ważniejszym elementem strategii klubu. Potwierdziły się nasze informacje (tutaj) o tym, że III-ligową drużynę poprowadzi Marcin Prasoł. Szkoleniowiec w ubiegłym sezonie z powodzeniem pracował w II-ligowej Pogoni Siedlce i w ostatnich tygodniach nie narzekał na brak ofert z innych klubów ze szczebla centralnego. Zdecydował się jednak na powrót na Roosevelta, gdzie podpisał 2-letnią umowę.

autor: ŁM

Przeczytaj również