Górnik - Polonia 0-0 (ME)

27.09.2008
W meczu Młodej Ekstraklasy, Górnik Zabrze po bardzo przeciętnym widowisku zremisował na własnym stadionie z ostatnią w tabeli Polonią Bytom 0-0.
Pierwszy atak na bramkę gości zabrzanie przeprowadzili już w pierwszej minucie. Uderzenie Dawida Gajewskiego minęło jednak bramkę Seweryna Kiełpina. Po drugiej stronie niecelnie główkował Robert Wojsyk. Z upływem minut, lepiej zaczął prezentować się Górnik. Najbliżej szczęścia był Tomasz Wawrzyniak. Zawodnicy Marka Piotrowicza razili jednak niedokładnością, a ich akcje niemal za każdym razem kończyły się niewymuszoną stratą.

Szkoleniowiec Górnika w przerwie przeprowadził aż trzy zmiany, ale nie poprawiły one siły ofensywnej „trójkolorowych”. Mimo tego, że gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce, to Polonia bliższa była strzelenia bramki. Po bardzo dobrym dośrodkowaniu z prawej strony najwyżej w polu karnym wyskoczył Adrian Basta. Po jego strzale głową, fantastycznie interweniował Łukasz Skorupki, który uratował swój zespół od utraty gola.

Bramkarz zabrzan stanął na wysokości zadania powstrzymał i szarżującego na jego bramkę - Wojsyka. Na kwadrans przed zakończeniem meczu, z piłką na piątym metrze od „świątyni” Kiełpina minął się Michał Skorupski. Piłkarze Górnika do końca spotkania nie opuszczali już połowy rywala, ale rezultat nie uległ zmianie.

Gospodarze nie zdołali zrewanżować się Polonii za porażkę seniorów w dniu poprzednim i zremisowali z „czerwoną latarnią” ligi 0-0.

Pod szatniami
[b]Marek Piotrowicz [/b](trener Górnika): Nastawialiśmy się na zwycięstwo. Mimo tego, że Polonia jest ostatnia w tabeli, jej zawodnicy zawiesili wysoko poprzeczkę. Bardziej niż samym rezultatem, martwię się brakiem postępów w grze moich zawodników, których stać na dużo więcej. Z przebiegu meczu remis uważam za wynik sprawiedliwy.
[b]
Eugeniusz Wyląg[/b] (trener Polonii): Mamy spore problemy kadrowe, dlatego nie mogłem przeprowadzić aż tylu zmian co mój przeciwnik. Mecz był bardzo wyrównany, dlatego sądzę, że wynik nie krzywdzi żadnej ze stron.

[b]Górnik Zabrze – Polonia Bytom 0-0[/b]

[b]Górnik[/b]: Ł. Skorupski - Gancarczyk, Smirnovs (46. Rivas), Szymura, Magiera (46. Kiżys) - Maciejewski (76. Krotofil), Danch, Leo (46. Kołodziej), Gajewski - Wawrzyniak (67. M. Skorupski), Rupa.
Trener Marek Piotrowicz

[b]Polonia[/b]: Kiełpin - Basta, Broniewicz, Kamiński, Nazar (46. Konieczny) - Królikowski, Robaszek, Tomasik, Stanicki - Wojsyk (90. Mamos), Zalewski.