GKS Jastrzębie - ROW Rybnik. Derbowy sparing dla rybniczan

20.07.2016
W meczu sparingowym rozegranym w Jastrzębiu, miejscowy GKS przegrał z ROW-em 1964 Rybnik 0:2. Dla rybniczan jest to dobry prognostyk przed piątkowym meczem w pierwszej rundzie Pucharu Polski ze Stomilem Olsztyn.
Paweł Berek/PressFocus
W poczynaniach GKS-u Jastrzębie widoczne było przemęczenie ciężkimi treningami. Dla piłkarzy z Jastrzębia był to pierwszy sparing po zwycięstwie w rundzie wstępnej Pucharu Polski nad Olimpią Grudziądz (1-0). Zawodnicy ROW-u Rybnik w ostatnim czasie również notują zwyżkową formę – po wygranej w Jarosławiu z JKS-em 1909 w meczu pucharowym i w sparingu z Polonią Łaziska Górne przyszedł czas na kolejne zwycięstwo. Trener Diethmar Brehmer może być zadowolony nie tylko z uzyskanego rezultatu, ale i dobrej gry swoich podopiecznych. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Szymona Popieli, który zdobył obie bramki dla rybniczan. Pierwsza padła w pierwszej części gry po indywidualnej akcji, a druga z rzutu wolnego wykonywanego w drugiej połowie meczu. W bramce ROW-u zaprezentowali się wszyscy bramkarze: Daniel Kajzer, Paweł Kapusta oraz Kamil Piecha. Ten ostatni obronił rzut karny. Debiut w „Zielono-Czarnych” barwach zaliczyli młodzi piłkarze z rocznika 2000 – Patryk Kaczmarzyk oraz Krzysztof Jurczyk.

GKS 1962 Jastrzębie – ROW 1962 Rybnik 0:2 (0:1)

0:1 – Szymon Popiela, 24’
0:2 - Szymon Popiela, 61’

GKS 1962 Jastrzębie: Ipołowa: Drażik - Zajączkowski, Pacholski, Kawula, Duda - Trąd (30`Ali), Miczek, Męzik, Szczęch - Dzida, Caniboł. II połowa: Świerczek - Markiewka (65`Mazurkwiecz), Pacholski (60`Mizia), Kawula, Kulawiak - Wójcik, Tront, Ali (60`Kopacz), Szczęch (60`Gwóżdz) - Caniboł (60`Jadach), Szczepan.

ROW 1964 Rybnik: Kajzer - Groborz, Bober, Folmert, Kalisz - Spratek, Polok, Popiela, Koch - Koleczko, Drozdowski. Ponadto zagrali: Kapusta, Piecha, Niećko, Kaczmarzyk, Jurczyk.