Gdzie na weekend? Na derby, "kosza" i do Wodzisławia!

10.11.2018

Hokej "odpoczywa", szczypiorniści na wyjazdach, piłkarskim fanom w planach odrobinę namieszali policjanci. Mimo wszystko fani sportu i tak mają w weekend w czym wybierać. Przygotowaliśmy wam pięć wcale nie takich oczywistych propozycji!

Norbert Barczyk/PressFocus

KS Decor Bełk - Kuźnia Ustroń, sobota 13:30
IV-ligowcy kończą jesienne zmagania, a za plecami LKS-u Czaniec trwa walka o pozycję głównego pretendenta do obalenia lidera. W sobotę na boisko Decoru Bełk przyjeżdżają górale z Ustronia. Gospodarze dwa razy z rzędu stracili punkty przed własną publicznością, więc z pewnością nie mogą kalkulować. Tyle, że to Kuźnia jest dziś w tabeli wyżej i z drugiego miejsca nie zamierza dać się strącić. A ma kim straszyć! W sześciu ostatnich meczach sześć goli strzelił Maksymilian Wojtasik, który wraz z kolegami jeńców ostatnio nie bierze i  rozbija kolejnych przeciwników!

Pogoń Imielin - AKS Mikołów, sobota 13:30
Mistrz jesieni jedzie na koronację do wicelidera. Mowa o pierwszej grupie katowickiej okręgówki. AKS Mikołów przed ostatnim meczem w tym roku ma nad drugą w tabeli Pogonią już cztery punkty przewagi. Michał Dreszer i Marcin Musiolik z Imielina muszą poszukać sposobu na najszczelniejszą defensywę ligi. Jeśli uda im się wygrać z liderem, liga będzie ciekawsza. Choć tej opinii zapewne nie podzielają w Mikołowie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - GKS Katowice 17:45
Katowiczanie lubią grać pod "Klimczokiem". Odkąd :"Górale" spadli z Ekstraklasy ekipa z Bukowej dwukrotnie wywoziła stamtąd komplet punktów. Dwa lata temu było 2:0 dla GKS-u, przed nieco ponad 12 miesiącami skończyło się wynikiem 2:1 dla przyjezdnych. Teraz kibice Katowic obiecali swoim piłkarzom gorący doping, ci mają się odwdzięczyć ambitną, solidną grą. Pytanie, czy to wystarczy? Podbeskidzie jest w gazie, wygrało trzy razy z rzędu i - na razie po cichu - może marzyć o awansie. Poza tym w Bielsku mają lidera klasyfikacji strzelców - Valerijsa Sabalę - i łapiącego pomału formę Grzegorza Goncerza. Jedni i drudzy prężą muskuły, my nastawiamy się na kawał widowiska!

APN Odra Wodzisław Śląski - Unia Turza Śląska, niedziela 15:00
Co tu dużo gadać - weekendowy creme de la creme śląskich okręgówek! Mieli zagrać na boisku w Turzy, ale stróże prawa obawiali się, że w osłabionym składzie nie uda im się odpowiednio spotkania na szczycie grupy III zabezpieczyć. Widowisko przeniesiono więc do Wodzisławia. Odra będzie chciała pokonać sąsiadów zza miedzy i rzutem na taśmę zapewnić sobie zimę w fotelu lidera. O jak najwyższą pozycję w klasyfikacji "Złotego Szczewika" powalczą Dawid Hanzel i Patryk Dudziński. Jeśli snajperzy obu zespołów znowu odbezpieczą swoje karabiny, przy Bogumińskiej będzie na co popatrzeć!

GTK Gliwice - BM Slam Ostrów Wielkopolski, niedziela 17:00
Święto Niepodległości w Gliwicach zapowiada się obiecująco. W Małej Arenie zaprezentują się koszykarscy Wicemistrzowie Polski z ubiegłego sezonu, BM Slam Stal Ostrów. Gliwiczanie po dwóch z rzędu porażkach chcą wspięć się w górę tabeli. Gości trzecie miejsce w stawce też nie zadowala. W okresie przygotowawczym dwa razy lepsi od GTK byli gliwiczanie. Wypada mieć nadzieję, że w lidze będzie odwrotnie!

autor: ŁM

Przeczytaj również