GAF- Rekord 1-1. Derby na remis

28.09.2015
Remisem zakończyły się derby śląska pomiędzy GAF-em Omega Gliwice oraz Rekordem Bielsko-Biała. Bramki strzelali Tomasz Lutecki i Wojciech Łysoń.
bts.rekord.com.pl
Rekordziści zaczęli ten sezon dużo lepiej niż gliwiczanie. Podopieczni Andrzeja Szłapy pokonali w pierwszym meczu Pogoń Szczecin 4-2, a GAF niespodziewanie uległ w Katowicach miejscowemu AZS-owi 1-4. Mimo wyników w pierwszej kolejce ciężko było wskazać faworyta przed tym meczem.

W spotkanie lepiej weszli przyjezdni. To Rekord tworzył kolejne sytuacje. Paweł Machura, Michał Marek, Douglas czy Roman Wachuła nie potrafili ich jednak wykorzystać. Akcje ofensywne gliwiczan wynikały najczęściej z błędów rekordzistów. Tak też padła pierwsza bramka, której strzelcem był Tomasz Lutecki. Piłkę w tej sytuacji stracił, a właściwie dograł do rywala, Wachuła.

Wyrównanie nadeszło 10. minut później. Wojciech Łysoń odebrał piłkę pod własnym polem karnym, a następnie po kilku podaniach, wykończył akcję, którą sam zapoczątkował. Był on najlepszym zawodnikiem biało-zielonych w pierwszej połowie, ale na drugą część już nie wyszedł z powodu kontuzji.

Wynik meczu został ustalony w 15. minucie. Do końca spotkania oba zespoły miały swoje szanse, jednak żadna z nich nie została wykorzystana.

Rekord po dwóch kolejkach ma 4 punkty i zajmuje 2. miejsce, a GAF z jednym oczkiem plasuje się na 9. pozycji.

GAF Omega Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 1-1 (1-1)

5 min. Tomasz Lutecki
15 min. Wojciech Łysoń