Futsalowa kadra efektownie w Tychach

05.01.2015
Sześć goli reprezentacji Estonii zaaplikowali biało-czerwoni na starcie Turnieju Czterech Narodów. Udział w zwycięstwie Polaków mieli w Tychach zawodnicy z naszych klubów.
Norbert Barczyk/Press Focus
Aż trzykrotnie w premierowej odsłonie, zapewniając polskiej kadrze prowadzenie 3-1, golkipera Estonii zmusił do kapitulacji były zawodnik bielskiego Rekordu, Paweł Budniak, aktualnie przywdziewający barwy krakowskiej Wisły. Wspomniane 20 minut to również jedna bramka po stronie rywali. Po pauzie dominacja podopiecznych Andrei Bucciola wcale nie osłabła. Między 27. a 33. minutą Polacy znów trzy razy wieńczyli dzieło. Raz dokonał tego Daniel Wojtyna, występujący w Cleareksie Chorzów. Gol tego zawodnika sprawił, że wynik konfrontacji ustalony został na efektowne 6-1.

Do udanego otwarcia Turnieju Czterech Narodów przyczynili się również bramkarz Rekordu Bartłomiej Nawrat, jego klubowy kolega Artur Popławski, futsalista Cleareksu Piotr Łopuch, a także duet GAF Jasna Gliwice – Maciej Mizgajski i Marcin Kiełpiński.

W kolejnych turniejowych dniach w Tychach polska reprezentacja futsalowa zmierzy się kolejno z Mołdawią i Macedonią. W niedzielny wieczór zespołu te zanotowały remis 3-3 w bezpośrednim starciu.