Fantastyczny Noga

20.08.2008
Płotkarz Artur Noga awansował do finału olimpijskiego biegu na 110 metrów przez płotki!
Urodzony w Raciborzu zawodnik, w pierwszej rundzie zakwalifikował się wygrywając swój bieg z czasem 13:53. Bieg ćwierćfinałowy przyniósł jeszcze lepszy występ reprezentanta Polski, który przegrał jedynie z rekordzistą świata Dayronem Roblesem z Kuby, a z czasem 13.36 pobił swój rekord życiowy. Swoją doskonałą dyspozycję potwierdził dziś w biegu półfinałowym, gdzie zajął drugie i pewnie awansował do finału olimpijskiego, ponownie bijąc rekord życiowy - 13:34 (trzeci wynik w historii polskiej lekkoatletyki).

Równe dwa lata temu, Noga zdobył w Pekinie złoty medal podczas juniorskich mistrzostw świata. To dobry prognostyk przed finałem i walką o medale. A na ten przyjdzie pora w czwartek o godzinie 15:40.