Falstart Clearexu i Katowic, przełamanie Gwiazdy

18.01.2016
Od porażek rozpoczęli zmagania ligowe w 2016 roku futsalowcy Clearexu Chorzów i AZS UŚ Katowice. Niedosyt panuje również w Rudzie Śląskiej. Miejscowa Gwiazda co prawda zainkasowała pierwszy punkt w tym sezonie na własnym terenie, ale w sytuacji rudzian tylko zwycięstwa się liczą.
srsgwiazda.pl
A niedosyt w Rudzie Śląskiej jest tym większy, że Gwiazda derbowe spotkanie z Nbitem Gliwice mogła wygrać. Rudzianie objęli prowadzenie już w pierwszej minucie meczu, później je jeszcze podwyższyli, a dopiero w drugiej połowie zaczęli tracić korzystny wynik. Bramka na wagę remisu 2:2 padła w 38 minucie. - Z gry drużyny możemy jednak być wszyscy zadowoleni. W takiej sytuacji jednak niedosyt tym większy, bo mogły być dzisiaj trzy punkty - przyznawał po meczu opiekun gospodarzy Adam Kryger.

Honor Gliwic uratowała druga ekipa z tego miasta, GAF Omega. W poniedziałkowych derbach pokonała na własnym terenie AZS UŚ Katowice 3:0, a bohaterem tego spotkania był Tomasz Lutecki - strzelec wszystkich goli w tym pojedynku. Co ciekawe, niedawno Lutecki był jeszcze powoływany do kadry narodowej. Teraz więc w najlepszy sposób przypomniał się Błażejowi Korczyńskiemu, drugiemu trenerowi reprezentacji i zarazem szkoleniowcowi AZS UŚ.

Minorowe nastroje panują także w Chorzowie. Clearex nie miał nic do powiedzenia w starciu z liderem ze Zduńskiej Woli. Goście już po 11 minutach prowadzili 4:0 i w tym momencie spotkanie to mogło się zakończyć. Ostatecznie Gatta wygrała w Chorzowie 8:2, a honorowe trafienia dla chorzowian zaliczył Paweł Budniak.

Również nie byli zadowoleni po meczu w Szczecinie gracze Rekordu. Ale tu już trochę z innego powodu. Bielszczanie zremisowali "na gorącym terenie" 2:2, ale mogli to spotkanie nawet wygrać. W samej końcówce sędziowie nie uznali bramki Bartłomieja Nawrata, przy której dopatrzyli się faulu na na golkiperze gospodarzy.