Ekstraklasa w Tychach i Katowicach oraz małe derby. Znamy pary 1/16 finału Pucharu Polski!

01.10.2021

W siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej wylosowano dziś pary 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Siedmiu przedstawicieli naszego województwa poznało swoich przeciwników, a do szczególnie ciekawych starć dojdzie w Sosnowcu, Tychach i Kaliszu.

Marcin Bulanda/PressFocus

Kibice przed losowaniem par II rundy z pewnością ostrzyli sobie zęby na bezpośrednie starcie dwóch zespołów z naszego regionu. I do takowego faktycznie dojdzie, bo pod koniec października gliwicki Piast zmierzy się na Stadionie Ludowym w Sosnowcu z Zagłębiem, które w pierwszym pucharowym pojedynku popisało się najefektowniejszym zwycięstwem spośród wszystkich przystępujących ekip. 

Swoich rywali u siebie ugoszczą także dwa GKS-y - z Tychów i Katowic, choć w ich przypadku półka będzie wywieszona znacznie wyżej niż w ostatnich dniach. Podopieczni Artura Derbina zmierzą się bowiem z trzynastokrotnym mistrzem Polski - wracającą na odpowiednie tory Wisłą Kraków, ale zmagającą się w ostatnim czasie z passą trzech niewygranych spotkań z rzędu. Zawodnicy z Katowic podejmą z kolei u siebie przedostatni zespół PKO Ekstraklasy, Bruk-Bet Termalicę Nieciecza, która sprawiła sporą niespodziankę w poprzedniej rundzie, eliminując z rozgrywek faworyzowany Śląsk.

Na teoretycznie najłatwiejszych przeciwników w II rundzie trafili z kolei Górnik Zabrze oraz Raków Częstochowa. Dwaj ekstraklasowicze wybiorą się odpowiednio do Wrocławia i Kalisza, choć szczególnie w drugim przypadku zdecydowanie wypada się wstrzymać z przyznawaniem komuś miejsca w III rundzie. Obrońca tytułu zmierzy się bowiem z zespołem, który blisko półtora tygodnia temu sprawił jedną z największych sensacji tego sezonu, eliminując z pucharu szczecińską Pogoń z Kamilem Grosickim, Rafałem Kurzawą czy Damianem Dąbrowskim na czele. 

Stawkę śląskich drużyn w Fortuna Pucharze Polski zamyka GKS Jastrzębie, na który będzie czekać wręcz arcytrudne zadanie. Zmagający się ze swoimi problemami klub z Harcerskiej pojedzie na mecz z rozpędzonym Widzewem Łódź, mogącym pochwalić się do tej pory stuprocentową skutecznością w meczach u siebie. Dodatkowo aktualny lider Fortuna 1. Ligi z pewnością posiada skuteczny patent na zespół GKS-u, gdyż dwa ostatnie bezpośrednie spotkania zakończyły się zwycięstwami łodzian bez utraty gola. 

Mecze w ramach kolejnej fazy rozgrywek „Pucharu Tysiąca Drużyn" odbędą się 26-28 października, a rezerwowy termin przewidziano na 2-4 listopada. Finał tradycyjnie zostanie rozegrany 2 maja i po trzech latach przerwy - oczywiście jeżeli pozwoli na to sytuacja epidemiologiczna - dwie najlepsze drużyny zmierzą się ze sobą na stadionie PGE Narodowy.

Komplet par II rundy Fortuna Pucharu Polski z udziałem klubów z naszego województwa:

GKS Tychy - Wisła Kraków

GKS Katowice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Ślęza Wrocław - Górnik Zabrze

Widzew Łódź - GKS Jastrzębie

Zagłębie Sosnowiec - Piast Gliwice

KKS Kalisz - Raków Częstochowa

autor: PP

Przeczytaj również