Dżudocy zdobywają medale

21.09.2008
W Bielsku-Białej przez cały weekend odbywają się seniorskie Indywidualne Mistrzostwa Polski w judo. W drugim dniu zawodów kolejne medale zdobywali przedstawiciele klubów naszego regionu.
Największy sukces osiągnął Tomasz Kowalski z AZS Opole, który nie miał sobie równych w kategorii do 66 kg. Srebrny medal w tej wadze zdobył natomiast Ignacy Rudawiec z AZS Gliwice, zaś brązowy powędrował na szyję Pawła Zagrodnika z Czarnych Bytom. W cięższej kategorii (73 kg) również zaznaczyli nasi reprezentanci swój udział. Brązowe medale zdobyli bowiem: Bartosz Garsztecki z AZS Gliwice i Michał Kubieniec z Czarnych Bytom. Piąte miejsce zajął natomiast Jan Kowalik z Opola.

Wśród pań w kategorii do 52 kg trzecie miejsce zajęła Joanna Maciej z Opola, zaś w kategorii do 63 kg jej koleżanka klubowa Agata Ozdoba zajęła piąte miejsce, podobnie zresztą jak Hanna Smołka z AZS Gliwice.