Decyzja w sprawie meczu Piasta. PZPN zmienia obsadę sędziowską

13.05.2019

Jest zmiana arbitra meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice. Spotkanie, które początkowo miał poprowadzić Łukasz Szczech posędziuje bardziej doświadczony Jarosław Przybył.

Rafał Rusek/PressFocus

Początkowo jedno z kluczowych spotkań dla losów mistrzowskiego tytułu miał poprowadzić sędzia Łukasz Szczech. Wybór budził kontrowersje nie tylko ze względu na okręg, jaki reprezentuje. 35-latek pochodzi z Pisza, ale obecnie jest zarejestrowany w warszawskim ZPN. Tymczasem o tytuł z gliwiczanami rywalizuje Legia.

Oburzenie wśród fanów polskiej piłki wybuchło jednak przede wszystkim z powodu nikłego doświadczenia Szczecha na najwyższym szczeblu. Ekstraklasowe mecze w miarę systematycznie prowadzi dopiero od minionych rozgrywek, w tym sędziował w niej zaledwie 11-krotnie, zaś siedem razy uczestniczył w meczach I-ligowych. Co ciekawe niespełna miesiąc temu - 23. kwietnia - w ramach spotkania 32. kolejki Szczech prowadził mecz przy Okrzei. Piast wygrał wówczas z Zagłębiem Lubin 1:0, a czerwoną już w 21. minucie otrzymał wtedy Jorge Felix.

Decyzją PZPN środowy mecz w Szczecinie poprowadzi Jarosław Przybył z Kluczborka. 43-letni sędzia w tym sezonie sędziował w Ekstraklasie 28-krotnie. Aż 4 razy prowadził mecze Piasta. Pod jego "okiem" podopieczni Waldemara Fornalika 3-krotnie wygrywali, a raz dzielili się punktami. Co ciekawe Przybył w tym czasie aż 3-krotnie dyktował rzuty karne przeciwko gliwiczanom, a raz odgwizdał "jedenastkę"na ich korzyść.

Szczech posędziuje tymczasem inne, również ważne dla układu tabeli spotkanie. Arbiter z Warszawy przyjedzie do... Zabrza, na spotkanie spokojnego o ligowy byt Górnika z broniącą się przed spadkiem Wisłą Płock.

autor: ŁM

Przeczytaj również