Były napastnik Tychów jedną nogą w Katowicach. Jest kandydat na lewą obronę

05.07.2019

Dawid Rogalski przechodzi testy medyczne w GKS-ie Katowice. To kolejny, ale nie ostatni zawodnik, który wkrótce powinien podpisać umowę przy Bukowej.

Łukasz Sobala/PressFocus

22-letni napastnik we wtorek rozwiązał swój kontrakt z I-ligowym GKS-em Tychy. Pierwsze kroki w piłkarskiej karierze stawiał na niższych szczeblach rozgrywkowych w Anglii. Na Edukacji trafił dwa lata temu z Victorii Londyn, ale nie zdołał przebić się do składu ekipy trenera Ryszarda Tarasiewicza. Strzeleckim instynktem imponował za to w IV-ligowych rezerwach, dla których w sezonie 2017/18 strzelił 21 goli. Przedłużył nawet kontrakt, ale kolejny rok spędził na wypożyczeniu do II-ligowego Gryfa Wejherowo. Był kluczowym graczem zespołu, dla którego strzelił 11 goli i dokładając do tego dorobku 2 asysty walnie przyczyniając się do utrzymania Gryfa na szczeblu centralnym. Latem rozpoczął treningi w Tychach, ale ostatecznie rozstał się z klubem.

Rogalski to nie jedyny zawodnik, będący blisko podpisania kontraktu w Katowicach. Wczoraj informowaliśmy, że testy medyczne przy Bukowej przejdzie również Łukasz Wroński. Wiadomo także, że trener Rafał Górak szuka wzmocnień na lewej stronie obrony. Głównym kandydatem do obsadzenia tej pozycji ma być Grzegorz Rogala z Błękitnych Stargard. Piłkarz ma co prawda ważną umowę, ale jest w niej zawarta klauzula wykupu. Jego pozyskaniem jest zainteresowania również zbrojąca się przed startem rozgrywek Stal Rzeszów.

autor: Łukasz Michalski

Przeczytaj również