Bielski Rekord najlepszy w Polsce do lat 20

22.12.2014
Przez trzy dni 16 futsalowych drużyn z całej Polski walczyło o prymat w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 20. Supremację w zmaganiach młodzieży futsalowej potwierdził bielski Rekord, który w Unisławie wygrał wszystkie mecze.
bts.rekord.com.pl
„Rekordziści” zaliczani byli do grona faworytów czempionatu, natomiast złota w kategorii do lat 20 dotychczas na koncie nie mieli. Turniej w Unisławie rozpoczęli znakomicie, od trzech zwycięstw grupowych, w których przy 11 strzelonych bramkach stracili tylko 2. Z czterech turniejowych grup Rekord jako jedyny z zespołów województwa śląskiego wywalczył awans do fazy pucharowej.

Na bielszczan czekał w ćwierćfinale trudny przeciwnik z Łęczycy, który napędził podopiecznym Piotra Szymury i Andrzeja Szłapy mnóstwo strachu. „Biało-zieloni” prowadzili do pauzy 3-0 i wydawało się, że mecz mają pod kontrolą. W kilka minut drugiej odsłony rywale zdołali jednak wyrównać i o losach pojedynku przesądziła dogrywka. W niej lepiej wypadł bielski zespół, a sukces przypieczętował Łukasz Biel, z 10 golami najskuteczniejszy strzelec całych mistrzostw.

Na etapie półfinału bielszczanie mierzyli się z gospodarzami trzydniowych zmagań. To ekipa Unisław Team objęła prowadzenie, później dysponowała jeszcze zaliczką przy stanie 2-1, ale to tylko rozzłościło futsalistów Rekordu, którzy wygrali ostatecznie 5-3 i... byli już nie do zatrzymania. W finale pokonali 4-1 rówieśników Wisły Krakbet Kraków, w futsalowym klasyku, który stał na wysokim poziomie.

Na 11. miejscu rywalizację ukończyli zawodnicy Gwiazda Ruda Śląska, wyprzedzając GKS Futsal Tychy. Dopiero na 15. lokacie sklasyfikowana została młodzież chorzowskiego Cleareksu.