Biało-czerwony dzień w Berlinie. Złoto dla Haratyka!

07.08.2018
To był wspaniały dzień dla polskiej lekkoatletyki. Podczas mistrzostw Europy w Berlinie Polacy zdobyli cztery medale, w tym dwa złote. Mistrzem Starego Kontynentu w pchnięciu kulą został Michał Haratyk z klubu Sprint Bielsko-Biała.
Press Focus
Michał Haratyk konkurencję pchnięcia kulą wygrał z wynikiem 21.72 m. Pochodzący ze Śląska Cieszyńskiego zawodnik wyprzedził o zaledwie sześć centymetrów innego Polaka - Konrada Bukowieckiego. Na trzecim miejscu - z wynikiem 21.41 - znalazł się Niemiec David Storl. Wcześniej triumfował inny Polak - w rzucie młotem najlepszy okazał się Wojciech Nowicki z rezultatem 80.12 m. Wyprzedził... Pawła Fajdka, który rzucił 78.69.

Podobnego sukcesu nie zanotowała Ewa Swoboda, która nawet nie awansowała do finału biegu na 100 metrów. Pochodząca z Żor sprinterka przebrnęła przez eliminacje z czasem 11,33 sek., ale w półfinale - mimo że poprawiła się o 0,03 sek. zajęła dopiero piąte miejsce i odpadła z rywalizacji.

Michała Haratyka będzie można zobaczyć już 22 sierpnia podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej. Wspaniale zapowiadające się zawody odbędą się na Stadionie Śląskim.