Bez VAR-u na meczach śląskich Ekstraklasowiczów

08.04.2019

W nadchodzącej, ostatniej kolejce fazy zasadniczej Lotto Ekstraklasy VAR nie będzie towarzyszył sędziom na każdym ze spotkań. Decyzją PZPN-u system wideoweryfikacji nie zostanie zabezpieczony m.in. dla starć Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze i Piasta Gliwice z Koroną Kielce.

Łukasz Laskowski/Press Focus

Mecze 30. kolejki Lotto Ekstraklasy zostaną rozegrane o jednej porze. Sędziowie rozpoczną je w sobotę o godzinie 18:00. PZPN nie jest obecnie w stanie zabezpieczyć systemu VAR dla ośmiu stadionów jednocześnie. Z tego względu zdecydowano, że wsparcie dla sędziów pojawi się jedynie dla połowy spotkań.

VAR będzie obecny na poniższych meczach 30. kolejki Lotto Ekstraklasy:
Arka Gdynia – Miedź Legnica    
Cracovia – Lechia Gdańsk
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin      
Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock

Taka decyzja oznacza, że wideoweryfikacja sędziowskich decyzji nie będzie możliwa m.in. we Wrocławiu i Gliwicach. Oba spotkania mogą być tymczasem istotne dla ostatecznego układu ligowej tabeli. Górnicy zagrają ze Śląskiem o jak najlepszą pozycję w kontekście walki o utrzymanie, która czeka ich w trakcie dodatkowych 7 kolejek. Trzeci w stawce Piast podejmie z kolei Koronę Kielce, chcąc na finiszu fazy zasadniczej zapewnić sobie jak największą przewagę nad goniącym go peletonem.

źródło: PZPN / SportSlaski.pl

Przeczytaj również