AZS UŚ - Gwiazda 3-3. Pierwszy punkt zdobyty

01.11.2015
Derbowy pojedynek w Katowicach na remis. Rudzianie się przełamali i w 7. kolejce zdobyli pierwszy punkt. Nadal jednak zamykają tabelę Futsal Ekstraklasy.
Derbowy pojedynek pomiędzy AZS UŚ Katowice i Gwiazdą Ruda Śląska zakończył zmagania 7. kolejki Futsal Ekstraklasy. Do meczu obie drużyny przystępowały w zupełnie odmiennych nastrojach. Gwiazda po sześciu meczach nie miała na swoim koncie nawet punktu i ze świetnie grającymi przed własną publicznością "Akademikami" teoretycznie nie miała szans.

Jak bardzo różni się teoria od praktyki, a zwłaszcza w takim sporcie jak futsal, przekonaliśmy się już na początku meczu. Choć sam początek należał do katowiczan, to później już rudzianie rozdawali karty. Po przetrwaniu oblężenia goście pokazali, że tanio skóry nie sprzedadzą. W 7. minucie wypożyczony z Rekordu Bielsko-Biała Łukasz Biel dał prowadzenie przyjezdnym, a w 13. Jacek Hewlik podwyższył na 2-0. Do przerwy nic się nie zmieniło i to podopieczni Tomasza Klimasa schodzili do szatni z dwubramkową zaliczką przed kolejną częścią meczu.

Druga połowa pokazała, że losy rywalizacji są dalekie od przesądzonych. Po wskazówkach trenera Błażeja Korczyńskiego AZS w ciągu minuty doprowadził do wyrównania. W 23. i 24. minucie piłkę do siatki pakował Marcin Barański. Najpierw pewnie wykorzystał rzut karny, a następnie po akcji z Jędrzejem Jasińskim doprowadził do remisu. Od tej pory na parkiecie coraz odważniej poczynali sobie gospodarze. Już w 32. minucie katowiczanie wyszli na prowadzenie za sprawą Marcina Minkusa. Długo się z niego jednak nie cieszyli, bowiem już w 35. trafienie zaliczył Dmytro Drozd. Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie.

Rudziani wywieźli z Katowic pierwszy w tym sezonie punkt. Sytuacji w tabeli to jednak nie zmieniło, bowiem nadal są czerwoną latarnią ligi. AZS dopisał sobie jedno oczko i zajmuje 7. miejsce w lidze.

AZS UŚ Katowice - Gwiazda Ruda Śląska 3-3 (0-2)
0-1 Łukasz Biel 7 min.
0-2 Jacek Hewlik 13 min.
1-2 Marcin Barański 23 min
2-2 Marcin Barański 24 min.
3-2 Marcin Minkus 32 min.
3-3 Dmutro Drozd 35 min.